Radio Białystok | Wiadomości | 2 odwołania trafiły do RDOŚ w Białymstoku ws. decyzji środowiskowej na odcinek Via Carpati w Podlaskiem

2 odwołania trafiły do RDOŚ w Białymstoku ws. decyzji środowiskowej na odcinek Via Carpati w Podlaskiem

autor: Grzegorz Pilat

16.09.2019, 07:38, akt. 07:53

Dwa odwołania trafiły do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku w sprawie decyzji środowiskowej na odcinek Via Carpati w województwie podlaskim.

Fotolia.com
Fotolia.com

Chodzi o niemal 40-kilometrowy fragment S19 Choroszcz - Ploski wraz z budową odcinka drogi krajowej nr 65 Kudrycze - Kuriany - Grabówka. Ma być to tzw. południowa obwodnica Białegostoku.

Raport oprotestowały dwa stowarzyszenia ekologiczne.

Jedno Zielona Osada, drugie Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Juchnowieckiej. I w jednym i w drugim przypadku główny argument to  nierzetelnie wykonany raport, oczywiście tak podnoszą skarżący. I w  jednym z odwołań jest też kwestia dotycząca obecności olrika krzykliwego  w bliskim sąsiedztwie drogi. Te odwołania zostają przekazane do  generalnego dyrektora ochrony środowiska w Warszawie i to on będzie się zajmował rozpatrywaniem tych odwołań

- mówi regionalny dyrektor ochrony środowiska Beata Bezubik.

Nie wiadomo kiedy warszawscy urzędnicy odpowiedzą na odwołania, ale to nie wstrzymuje innych pracy przy tej trasie.

- Jest to bardzo duży dokument, w związku z tym czas oczekiwania może być  długi. Z pewnością nie będzie to ten rok. Natomiast decyzji jest nadany  rygor natychmiastowej wykonalności. A to oznacza tylko i wyłącznie  tyle, że w tym czasie inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może wykonywać kolejne działania, tzn. chociażby robić kolejne dokumenty w tej sprawie - dodaje dyrektor Beata Bezubik.

Jak mówi rzecznik podlaskiej oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autustrad Rafał Malinowski - przetarg na budowę trasy S19 na odcinku Choroszcz - Ploski w formule "Projektuj i buduj" może być rozstrzygnięty pod koniec roku.

RDOŚ w Białymstoku rozpatruje jeszcze jeden  raport środowiskowy dla sąsiedniego odcinka S19 Ploski–Chlebczyn. Ten fragment ma mieć blisko 70 km długości. Jego częścią będzie m.in. obwodnica Bielska Podlaskiego. Decyzja może być wydana jeszcze w tym  roku.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Ul. Nadrzeczna w Krynkach podczas burz jest zalewana - mieszkańcy chcą, aby ktoś udrożnił ciek

5.09.2019, 08:05

W trakcie intensywnych opadów deszczu, jedna z ulic w Krynkach jest zalewana. Droga leży w sąsiedztwie rzeki Krynka, z której podczas burz wylewa się woda.


Jest decyzja środowiskowa dla odcinka S19 Choroszcz-Ploski

19.08.2019, 19:29

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wydała decyzję środowiskową dla pierwszego z planowanych podlaskich odcinków trasy S19 Via Carpatia - Choroszcz-Ploski - oraz budowy drogi krajowej nr 65 Kudrycze-Kuriany-Grabówka.


RDOŚ negatywnie o budowie spalarni opon w okolicach Puszczy Białowieskiej

1.07.2019, 13:57

Wszystko wskazuje na to, że spalarnia opon w okolicach Puszczy Białowieskiej nie powstanie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok