Radio Białystok | Wiadomości | Policjanci z Suwałk mają nowoczesną stację kontroli pojazdów

Policjanci z Suwałk mają nowoczesną stację kontroli pojazdów

autor: Marcin Kapuściński

16.09.2019, 13:39, akt. 14:23

W Suwałkach zakończyła się modernizacja policyjnej stacji kontroli pojazdów. Za 7 milionów złotych przebudowano i doposażono obiekt, gdzie na co dzień remontowane są radiowozy. Trafił tam też najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki aut.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Komendant podlaskiej policji nadinspektor Daniel Kołnierowicz podkreśla, że prace zorganizowano tak, aby w czasie trwającego kilkanaście miesięcy remontu, można tam było bez przeszkód naprawiać służbowe samochody.

Na inwestycję złożyła się termomodernizacja całego budynku, remont hal naprawczych i pomieszczeń socjalnych. Zakupiliśmy też sprzęt do serwisowania i naprawy pojazdów. Wkrótce dołożymy jeszcze około 90 tys. zł na doposażenie stacji. Już dziś jednak nasi mechanicy zapewniają, że nasze urządzenie do diagnostyki jest najnowocześniejsze w Suwałkach. 

- dodaje Daniel Kołnierowicz


Obecny na uroczystym otwarciu obiektu wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński zwrócił uwagę, że inwestycja, to cześć rządowego programu modernizacji służb mundurowych.

Formacje odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie powinny uzależniać się od usług firm zewnętrznych. Muszą mieć własne stacje naprawy i diagnostyki. W podlaskiej policji mamy w tej chwili dwie tego typu inwestycje. Pierwsza to ta otwarta dziś w Suwałkach. Drugą stację budujemy w Białymstoku. Równolegle trwa tam też budowa zaplecza logistycznego Straży Granicznej. 

- mówi Jarosław Zieliński


Koszt modernizacji suwalskiej stacji napraw to 7 mln zł, z czego 6 mln zł pochodzi z rządowego programu modernizacji, a reszta z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
stock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok