Radio Białystok | Wiadomości | Politechnika Białostocka i Uniwersytet Medyczny zdobyły granty Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Politechnika Białostocka i Uniwersytet Medyczny zdobyły granty Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

autor: Ryszard Minko

23.09.2019, 15:22, akt. 15:25

Dwie podlaskie uczenie otrzymają dotacje na doskonalenie kompetencji doktorantów i kadry naukowej przy współpracy międzynarodowej. Politechnika Białostocka i Uniwersytet Medyczny zdobyły granty Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Fot. Monika Kalicka
Fot. Monika Kalicka

Największa w regionie uczelnia techniczna, czyli Politechnika Białostocka otrzyma prawie milion 200 tysięcy złotych, za które wesprze prawie 120 osób, z czego niemal setka to doktoranci, którzy będą mieli pieniądze na udział w międzynarodowych konferencjach, szkołach letnich i zimowych, w kursach, warsztatach, stażach i wizytach studyjnych. Stypendia mogą też być przeznaczone na pobyt zagranicą związany z pozyskiwaniem materiałów do pracy dydaktycznej lub naukowej. W podobnych działaniach uczelnia wesprze prawie 70 obcokrajowców, zainteresowanych przyjazdem na Politechnikę Białostocką. Jak wynika z idei programu, będą to także młodzi naukowcy spoza Unii Europejskiej, jak na przykład z Brazylii, Egiptu czy Buthanu.

Znacznie skromniejsza dotacja, bo zaledwie 300 tysięcy złotych trafi też do Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Z grantu skorzysta 16 osób, głownie doktorantów, którzy skorzystają z wyjazdów do USA, Niemiec czy Finlandii.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Politechnika Białostocka i Wojewódzki Urząd Pracy poszukują firm, które inwestują w rozwój pracowników

5.09.2019, 21:00

Po raz piąty ogłaszają konkurs na najlepszą organizację uczącą się. Chodzi o to by wyłonić takie przedsiębiorstwa, które w szczególny sposób podchodzą do rozwoju kompetencji swoich pracowników – mówi dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej profesor Joanna Ejdys.


Politechnika Białostocka i NASK uruchamiają nowe studia podyplomowe - cyberbezpieczeństwo

24.07.2019, 10:57

Zagadnieniom związanym z ochroną przed zagrożeniami komputerowymi będą poświęcone nowe studia podyplomowe - cyberbezpieczeństwo, które od października ruszą na Politechnice Białostockiej. To wspólna inicjatywa uczelni i Państwowego Instytutu Badawczego NASK.


Uniwersytet Medyczny w Białymstoku najwyżej z podlaskich uczelni publicznych w rankingu Perspektyw

12.06.2019, 08:17

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku - to najwyżej oceniana uczelnia publiczna w województwie podlaskim. Tak wynika z rankingu miesięcznika edukacyjnego "Perspektywy".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok