Radio Białystok | Wiadomości | Politechnika Białostocka i NASK uruchamiają nowe studia podyplomowe - cyberbezpieczeństwo

Politechnika Białostocka i NASK uruchamiają nowe studia podyplomowe - cyberbezpieczeństwo

24.07.2019, 10:57, akt. 11:01

Zagadnieniom związanym z ochroną przed zagrożeniami komputerowymi będą poświęcone nowe studia podyplomowe - cyberbezpieczeństwo, które od października ruszą na Politechnice Białostockiej. To wspólna inicjatywa uczelni i Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Fotolia.com
Fotolia.com

Trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów

Jak poinformował w środę (24.07) NASK, obecnie trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów. Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej oraz specjalistów z Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

Studia podyplomowe będą podzielone na dwa etapy; pierwszy - o specjalności administrator bezpieczeństwa sieci - trwa dwa semestry. Po jego ukończeniu można je kontynuować na specjalności analityk bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz inżynier bezpieczeństwa sieci.

"Program studiów obejmuje zagadnienia techniczne i procedury organizacyjne, związane z zabezpieczaniem danych i ochroną sieci komputerowych. Dodatkowo słuchacze trzeciego semestru, zapoznają się bardziej szczegółowo z wybranymi zagadnieniami" - informuje NASK w komunikacie.

Jako przykład podaje, że w ramach specjalności analityk bezpieczeństwa teleinformatycznego prowadzone będą zajęcia z kryminalistyki cyfrowej oraz zarządzania incydentami cyberbezpieczeństwa. Natomiast na specjalności inżynier bezpieczeństwa sieci będą prowadzone zajęcia z zaawansowanej kryptografii oraz przeprowadzania testów penetracyjnych.

Aby zostać słuchaczem, trzeba mieć ukończone studia na poziomie inżynierskim lub licencjackim. Wymogiem jest umiejętność programowania w dowolnym języku.

Szczegóły zostały zamieszczone na stronie internetowej Politechniki Białostockiej.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 16 osób na jedno miejsce - tak jest na kryminologii - jednym z najpopularniejszych kierunków studiów w Białymstoku

9.07.2019, 13:21

Ponad 6 tysięcy osób chce studiować na Uniwersytecie w Białymstoku. 4,5 tysiąca kandydatów na studia ma Politechnika Białostocka. Rekrutacja trwa jeszcze na Uniwersytecie Medycznym.


Rozpoczęła się rekrutacja na Politechnikę Białostocką - największą uczelnię techniczną w Podlaskiem

4.06.2019, 16:32

Kandydaci mogą wybierać spośród 31 kierunków na studiach stacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia. Rozpoczęła się rekrutacja na największą uczelnię techniczną w regionie - Politechnikę Białostocką.


Na Wydziale Architektury PB spotkali się naukowcy z Niemiec, Czech i Węgier, by dyskutować o przyszłości modernizmu

14.05.2019, 16:04

Bauhaus, to jedna z najbardziej wpływowych szkół projektowania, która właśnie obchodzie swoje stulecie. Idea zintegrowanego tworzenia wywarła także wpływ na białostockich architektów, o czym przypomina Politechnika Białostocka.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok