Radio Białystok | Wiadomości | Wojciech Nowicki i Malwina Wojtulewicz-Sobierajska dostaną nagrody prezydenta Białegostoku

autor: Edyta Wołosik

3.10.2019, 15:56, akt. 15:59

Będzie nagroda dla sportowca i jego trenerki. Wojciech Nowicki i Malwina Wojtulewicz-Sobierajska dostaną nagrody prezydenta Białegostoku za wybitne osiągnięcia.

Powitanie Wojciecha Nowickiego na lotnisku w Warszawie po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, 2016, fot. Joanna Żemojda

Za brązowy medal w Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce w Dausze młociarz dostanie 20 tysięcy złotych, a jego trenerka - 15 tysięcy złotych.

Wojciech Nowicki zawody ukończył na czwartym miejscu, ale później okazało się, że Węgier Bence Halasza, który był trzeci, spalił swoją próbę. Dlatego sędziowie przyznali brąz również Polakowi.

Ma 34 lata i pasmo sukcesów na koncie jako trenerka. Z mistrzostw świata w Dausze Malwina Wojtulewicz wraca z dwoma medalami w rzucie młotem. Srebro wywalczyła Joanna Fiodorow, a brąz Wojciech Nowicki. Jej receptą na sukces jest... rozmowa.

Wojciech Nowicki po odwołaniach - jednak z brązowym medalem mistrzostw świata!

3.10.2019, 06:00

Wojciech Nowicki, który podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w katarskiej Dausze początkowo zajął 4. miejsce w konkursie rzutu młotem, ostatecznie zdobył jednak brązowy medal.

Pewny awans Wojciecha Nowickiego do finału rzutu młotem lekkoatletycznych mistrzostw świata

1.10.2019, 16:18

Wojciech Nowicki bez problemów awansował do finału rzutu młotem lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze. Polak już w pierwszej próbie uzyskał 77,89. W drugiej grupie eliminacyjnej wystąpi trzykrotny złoty medalista tej imprezy Paweł Fajdek.