Radio Białystok | Wiadomości | W Krynkach powstaje nowa placówka Straży Granicznej

W Krynkach powstaje nowa placówka Straży Granicznej

3.10.2019, 17:32, akt. 18:28

16 mln zł będzie kosztowała budowa nowej placówki Straży Granicznej w Krynkach, służącej zabezpieczeniu blisko 20 km polsko-białoruskiej granicy. W czwartek (03.10) uroczyście podpisano akt erekcyjny pod budowę tej strażnicy; zakończenie robót budowlanych planowane jest w drugiej połowie 2020 roku.

W Krynkach powstaje nowa placówka SG, fot. Ryszard Minko
W Krynkach powstaje nowa placówka SG, fot. Ryszard Minko

Koszt inwestycji - 16 mln zł

Ogólny koszt inwestycji, czyli prac budowlanych i wyposażenia, sięga 16 mln zł. Planowany termin zakończenia robót budowlanych, to trzeci kwartał 2020 r.

Tutaj mamy do czynienia z sytuacją trochę symboliczną, bo za czasów naszych poprzedników ta placówka miała być zlikwidowana. I dzisiaj budujemy nowy obiekt. On jest tu bardzo potrzebny, bo to wszystko przecież służy bezpieczeństwu państwa i obywateli

- mówił na uroczystości w Krynkach wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Placówka SG w Krynkach istnieje od 1995 roku

Placówka SG w Krynkach istnieje od 1995 roku, leży między podobnymi strażnicami w Szudziałowie i Bobrownikach. Chroni granicę lądową z Białorusią, częściowo przebiegającą w terenie zalesionym i nad rzeką Świsłocz. W budynku użytkowanym od lat przez SG w tej miejscowości, wcześniej było przedszkole.

Nowy obiekt powstaje w ramach inwestycji z programu modernizacji służb (w tym policji, straży pożarnej i SG) w latach 2017-2020. Zbudowany będzie obiekt administracyjny, duże garaże i magazyn paliw, do tego m.in. monitoring, drogi wewnętrzne, zaplecze dla psów służbowych (dwa kojce z budami, pomieszczenie do przygotowania posiłków, pomieszczenie do kąpieli oraz wybieg i tor przeszkód) a nawet ogrodzone boisko sportowe.

Podlaski Oddział Straży Granicznej ma obecnie szesnaście placówek granicznych. Chroni granicę o łącznej długości 351 km, rozciągającą się od Bugu na południu, aż po trójstyk rubieży Polski, Litwy i Rosji (obwodu kaliningradzkiego) na północy województwa podlaskiego. Blisko 105 km tego odcinka stanowiła granica polsko-litewska (obecnie wewnętrzna granica UE), a prawie 245 km, to granica polsko-białoruska (zewnętrzna granica unijna).

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Podlaska Straż Graniczna zatrzymała przemyt ponad 81 kg haszyszu

1.10.2019, 09:02

Próbę przemytu na Wschód ponad 81 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 4 mln zł udaremnili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG. Narkotyki znaleźli w podwójnej podłodze auta, którym w kierunku granicy z Litwą jechał obywatel Rosji.


Placówka Straży Granicznej w Kuźnicy z imieniem 2. Pułku Strzelców Podhalańskich [zdjęcia]

8.10.2018, 18:05

Placówka Straży Granicznej w Kuźnicy od poniedziałku nosi imię 2. Pułku Strzelców Podhalańskich, który stoczyła w tym miejscu z wojskami sowieckimi ciężkie walki o Kuźnicę. W uroczystości nadania imienia uczestniczył wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński.


Placówka Straży Granicznej w Augustowie ma trzy nowe samochody

8.01.2018, 14:55

Trzy nowe samochody trafiły do placówki Straży Granicznej w Augustowie. Warte około pół miliona auta wkrótce będą patrolować nadgraniczne drogi powiatu augustowskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok