Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska Straż Graniczna zatrzymała przemyt ponad 81 kg haszyszu

Podlaska Straż Graniczna zatrzymała przemyt ponad 81 kg haszyszu

1.10.2019, 09:02, akt. 09:27

Próbę przemytu na Wschód ponad 81 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 4 mln zł udaremnili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG. Narkotyki znaleźli w podwójnej podłodze auta, którym w kierunku granicy z Litwą jechał obywatel Rosji.

Podlaska Straż Graniczna zatrzymała przemyt ponad 81 kg haszyszu, źródło: www.podlaski.strazgraniczna.pl
Podlaska Straż Graniczna zatrzymała przemyt ponad 81 kg haszyszu, źródło: www.podlaski.strazgraniczna.pl

43-letni kierowca tymczasowo aresztowany na trzy miesiące

Po postawieniu zarzutów, decyzją sądu 43-letni kierowca został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, zabezpieczony został też samochód, w którym ukryte były narkotyki - poinformowała we wtorek (01.10) mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku.

W okolicach Wiżajn funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej SUV-a marki mercedes; 43-letni Rosjanin jechał w kierunku granicy polsko-litewskiej (wewnętrznej granicy UE). Ponieważ kierowca w czasie rutynowych czynności nie zachowywał się w sposób naturalny, pogranicznicy nabrali podejrzeń, że w aucie może być nielegalny towar.


Samochód miał podwójną podłogę

W czasie szczegółowej kontroli okazało się, że samochód ma podwójną podłogę, a w tak skonstruowanej skrytce - 134 zamknięte hermetycznie paczki różnej wielkości z suszem roślinnym. 

Użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz. Łącznie zabezpieczono ponad 81 kg haszyszu o szacunkowej wartości ponad 4 mln zł

- dodała mjr Katarzyna Zdanowicz.

Podejrzanemu o przemyt Rosjaninowi grozi kara co najmniej trzech lat więzienia i grzywna, również przepadek samochodu wartego ok. 150 tys. zł, użytego do popełnienia przestępstwa.

Podlaska Straż Graniczna zabezpieczyła w 2018 r. 285 kg haszyszy

Straż Graniczna w Podlaskiem co jakiś czas zatrzymuje podobne przemyty haszyszu w skrytkach samochodowych i kurierów próbujących przewieźć takie transporty narkotyków na Wschód. 

W 2018 r. na przejściach z Białorusią w Kuźnicy i Bobrownikach, w trzech dużych transportach ukrytych albo w podwójnej podłodze, albo w różnych skrytkach (również np. w zderzakach czy progach) aut zabezpieczyli łącznie 285 kg haszyszu, wartego na czarnym rynku kilkanaście mln zł. W każdym przypadku kierowcami - kurierami byli Rosjanie.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


KAS znalazła papierosy warte 400 tys. zł w skrytkach w dachu naczepy-chłodni

13.09.2019, 11:38

W przerobionym dachu naczepy ciężarówki przemytnicy ukryli 29 tys. paczek papierosów. Kontrabandę o wartości rynkowej 400 tys. zł udaremnili funkcjonariusze KAS z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Bobrownikach. Za próbę przemytu odpowie 30-letni polski kierowca.


Przemytnicy papierosów wpadli w Kuźnicy

11.09.2019, 14:50

Ukrywali nielegalny towar w schowkach pod dachem auta, w drzwiach i pod tapicerką. Dwóch przemytników zatrzymali funkcjonariusze podlaskiej skarbówki.


W Budzisku udaremniono przemyt papierosów w bębnach na kabel elektryczny

6.09.2019, 07:21

Specjalnie przygotowane wielkie bębny na kabel elektryczny - takich przedmiotów użyli przemytnicy kontrabandy tytoniowej. Przemyt ukrytych w ten sposób 126 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze KAS w Budzisku - poinformowała w piątek (06.09) administracja skarbowa.


Straż Graniczna udaremniła przemyt papierosów przez Litwina

23.08.2019, 11:05

Niemal 5 tys. paczek papierosów znajdowało się w podłodze litewskiego auta zatrzymanego do kontroli w Sejnach. Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej szacują wartość kontrabandy na ponad 68 tys. zł.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Sylwia Krassowska
REGION
24.05.2024, 07:34, akt. 25.05.2024, 00:49

Finał Podlaskiej Marki już za nami
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok