Radio Białystok | Wiadomości | Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagra w Białymstoku

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagra w Białymstoku

autor: Wojciech Szubzda

7.10.2019, 12:01, akt. 12:24

W Białymstoku w przyszłym roku nie będzie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z organizacji m.in. koncertu na Rynku Kościuszki czy aukcji internetowych i imprez towarzyszących rezygnują liderki białostockiego sztabu.

WOŚP 2019, fot. Joanna Szubzda
WOŚP 2019, fot. Joanna Szubzda

Wszystko przez brak chętnych do pomocy i brak czasu na organizację Finału.

Jak mówi jedna z liderek białostockiego sztabu Magda Łapińska - dużo czasu zajmuje im m.in. praca zawodowa i zajęcia na uczelni - przez to nie są w stanie przygotować finału WOŚP. Do tego - jak mówi - brakuje osób, które byłyby w stanie przejąć od nich kierowanie sztabem.


Niestety, ale już od kilku lat już potrzebowaliśmy osób chętnych do nas, do sztabu, dołączały do nas osoby, które chciałby nam pomagać przed samym finałem, ale w tym roku brakuje nam lidera, który zorganizuje cały finał. Niestety, ale nasze obowiązki na uczelni czy w pracy ograniczyły nasz czas w tym roku. Mimo, że jesteśmy silne, to brakuje nam czasu i tylko i wyłącznie dlatego nie jesteśmy w stanie zorganizować finału - mówi Magda Łapińska.


Mimo rezygnacji z organizacji wielkiego koncertu - jest szansa, że w przyszłym roku pojawią się na ulicach wolontariusze z puszkami - dodaje Magda Łapińska.


Postaram się, żeby wolontariusze byli w przyszłym roku, ale na pewno będzie to liczba mniejsza, ponieważ nie jestem w stanie sama zorganizować tak finału, żeby było ok. 300 wolontariuszy - jak w ubiegłym roku, ale też nie pozwolę na to, żeby nikt się z puszkami nie pojawił na ulicach Białegostoku - podkreśla Magda Łapińska.


28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 12 stycznia przyszłego roku.


| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Za 90 tys. złotych sprzedano na aukcji WOŚP drewniany domek z Białegostoku

14.01.2019, 10:43

Drewniany domek wyprodukowała białostocka firma i przeznaczyła na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaatakowany nożem podczas finału WOŚP

14.01.2019, 06:54

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz żyje, jest w stanie bardzo ciężkim - poinformował doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. "O wszystkim zdecydują najbliższe godziny" - zaznaczył chirurg. Pawła Adamowicza zaatakował nożem 27-latek podczas finału WOŚP w Gdańsku.


Bieg "Policz się z cukrzycą" w Białymstoku [zdjęcia]

13.01.2019, 15:27

W ramach 27. Finału WOŚP - białostoczanie pobiegli, by "policzyć się z cukrzycą".


Koncerty, licytacje, biegi, a także specjalny pociąg - 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14.01.2019, 07:07

Koncerty, licytacje, biegi, a także specjalny pociąg do Łap. Białostoczanie włączają się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok