Radio Białystok | Wiadomości | Są problemy z wykonywaniem niektórych badań w łomżyńskim szpitalu

Są problemy z wykonywaniem niektórych badań w łomżyńskim szpitalu

autor: Adam Dąbrowski

15.10.2019, 13:12, akt. 13:39

Problemy z wykonaniem niektórych badań mogą mieć pacjenci Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. W ograniczonym zakresie pracuje szpitalne laboratorium i zakład diagnostyki obrazowej.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Jest to spowodowane tym, że część techników nie przyszła do pracy - najpierw uprzedzili swoich zwierzchników telefonicznie o nieobecności, a teraz dostarczają zwolnienia lekarskie.


Świadczymy tylko pracę w tak zwanym trybie ostrym, czyli wykonujemy wszystkie badania jeżeli chodzi o pacjentów, którzy są hospitalizowani i pacjentów z sor-u przyjmujemy, mamy jeszcze tutaj pacjentów onkologicznych, którzy mają rozpoczęte leczenie, więc też są zabezpieczeni. Celem utrzymania ciągłości tego leczenia wszystkich pacjentów, którzy korzystają z poradni medycyny pracy, wysłaliśmy do naszej konkurencji, bo wiadomo, że kończą się badania okresowe, ludzie nie mogą czekać - mówi zastępca dyrektora szpitala Joanna Chilińska.


Na razie nie wiadomo ilu diagnostów laboratoryjnych przyniesie zwolnienia lekarskie, ale jak mówi wicedyrektor Joanna Chliniśka, większość nie stawiła się w pracy. 


W laboratorium pracuje tylko jedna pani magister - kierownik laboratorium. Na dyżurze powinno być dwóch diagnostów i powinno być trzech do czterech techników. Natomiast jeżeli chodzi o zakład Diagnostyki Obrazowej mamy zabezpieczoną pracownię tam, gdzie robimy interwencje kardiologiczne, pracownie rezonansu magnetycznego. Natomiast jeżeli chodzi o zdjęcia rentgenowskie i badanie tomograficzne, dziennie powinno pracować trzech do czterech techników, pracuje jeden - dodaje Joanna Chliniśka.


Zwolnienia lekarskie to efekt fiaska negocjacji dotyczących podwyżki płac. Pracownicy od kilku miesięcy są w sporze zbiorowym z dyrektorem szpitala. Kolejne rozmowy zaplanowano na środę (16.10).

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Część pracowników szpitala w Hajnówce wzięło urlopy na żądanie - chcą podwyżek

11.10.2019, 11:03

Domagają się podwyżki wynagrodzeń. Co czwarty pracownik administracji szpitala w Hajnówce wziął urlop na żądanie w proteście przeciwko niskim płacom.


Nowoczesny sprzęt w sokólskim szpitalu

9.10.2019, 16:11

Dzięki tym inwestycjom pacjenci będą mieli lepsze warunki leczenia. 


Augustowski szpital otrzymał dofinansowanie na nowy sprzęt medyczny

7.10.2019, 17:20

1 mln zł dofinansowania z budżetu państwa otrzymał augustowski szpital na kupno nowego sprzętu medycznego i wyposażenie oddziałów. Pojawią się między innymi nowe stoły operacyjne, łóżka dla pacjentów i endoskopy.


Suwalski sąd przesłuchał kolejnych świadków w procesie o przywrócenie do pracy zwolnionych kierowców PGK

26.09.2019, 10:03

Wczoraj (25.09) zeznania składali właściciele dwóch firm, którym PGK proponowało przejęcie niektórych kursów oraz dwaj kierowcy zatrudnieni w styczniu. Do sprawy zbyt wiele to jednak nie wniosło.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok