Radio Białystok | Wiadomości | W Łomży zakończył się program "Szkoła Liderów Miast"

W Łomży zakończył się program "Szkoła Liderów Miast"

autor: Adam Dąbrowski

8.11.2019, 20:20, akt. 18:28

Przez kilka miesięcy szkolili się, brali udział w warsztatach i spierali ze sobą dla dobra swojego miasta - w Łomży zakończył się program Szkoła Liderów Miast.

Łomża, fot. Wojciech Szubzda
Łomża, fot. Wojciech Szubzda

Do końca dotrwało piętnaście osób, które poznały sposoby i mechanizmy działania najlepsze dla realizacji swoich pomysłów oraz wzmocniły umiejętności współpracy w grupie. Bo właśnie poznanie innych punktów widzenia i umiejętność wypracowania kompromisów uznaje za największą wartość Szkoły Liderów jedna z jej łomżyńskich "absolwentek" - Alicja Łepkowska-Gołaś.

Największą wartością jest poznawanie ludzi, ich umiejętności, kompetencji i ich zaangażowania. Staliśmy się dla siebie inspiracją, bo każdy z nas działa w zupełnie innej dziedzinie, a w grupie byliśmy w stanie wypracować plan działania dla miasta, co motywuje do dalszych działań

- powiedziała Alicja Łepkowska-Gołaś. Akces do Szkoły Liderów Miast zgłosili działacze organizacji społecznych, samorządowcy i z osób z kręgów biznesowych, ci, którzy chcą mieć wpływ na przyszłość swojego miasta. Jednym z celów projektu było udowodnienie im, że nie są sami, a różniąc się mogą pomagać sobie, wspierać się i ponad podziałami działać wspólnie dla tych samych celów, mówi Agnieszka Muras z Fundacji Szkoła Liderów.

Jest to wsparcie dla obecnych i przyszłych władz w miastach, po to, by pokazywać, że tak naprawdę nie trzeba sięgać daleko do ekspertów, ale prosić o pomoc tych, którzy są wśród nas

- mówi Agnieszka Muras. Teraz świeżo upieczeni "Liderzy Miasta" mają za zadanie przekonać do swoich koncepcji i pomysłów jak największą grupę mieszkańców tak, aby udowodnić że naprawdę pełnią rolę liderów, dzięki którym ich miejsce zamieszkania może się zmieniać - oczywiście na lepsze - dodaje Agnieszka Muras.

Łomża była jedenastym miastem, w Polsce, gdzie realizowany był program "Szkoła Liderów Miast".


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: stock.adobe.com
UWAGA!
29.05.2020, 08:04, akt. 09:24

Uwaga na kleszcze w podlaskich lasach
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok