Radio Białystok | Wiadomości | Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

autor: Renata Reda

3.12.2019, 07:34, akt. 07:42

We wtorek (03.12) przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Ustanowiło go Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

W tym roku zwracana jest uwaga zwłaszcza na aktywność osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym - mówi pełnomocnik zarządu województwa podlaskiego do spraw osób niepełnosprawnych Anna Drabarz.

Doktor Anna Drabarz jest pełnomocnikiem zarządu województwa podlaskiego do spraw osób niepełnosprawnych od dwóch miesięcy. Pełnomocnik dyżuruje w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku w każdy piątek od 10:30 do 14:30. Z Anną Drabarz można też kontaktować się mailowo: pelnomocnikon@wrotapodlasia.pl.

Pełnomocnik Zarządu Województwa ds. Osób z Niepełnosprawnościami ma zajmować się m.in. odpowiedzią i analizą problemów i potrzeb tego środowiska, opiniowaniem projektów aktów prawnych związanych z prawami osób z niepełnosprawnościami. Jest też odpowiedzialna za inicjowanie, opiniowanie i współpracę przy opracowywaniu programów dotyczących niepełnosprawnych oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami działającymi na rzecz takich osób.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok