Radio Białystok | Wiadomości | Mamrot: zabrakło nam cech wolicjonalnych, bez nich trudno o dobry wynik [wideo]

Mamrot: zabrakło nam cech wolicjonalnych, bez nich trudno o dobry wynik [wideo]

7.12.2019, 18:27, akt. 19:22

Zawodnicy Jagiellonii Białystok ulegli na własnym boisku Zagłębiu Lubin 0:1 (0:1). Przez prawie całą drugą połowę żółto-czerwoni grali w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach Ivana Runje.

Ireneusz Mamrot, fot. Joanna Szubzda

Mamrot: paradoksalnie graliśmy lepiej w osłabieniu

Trener Jagiellonii nie krył złości po porażce z Zagłębiem. Na konferencji mówił, że ma duże pretensje do zespołu za grę w pierwszej połowie. Dodał, że "Jaga" zagrała pierwszą część spotkania bez sportowej "złości".

Na pewno mamy duże pretensje do siebie za pierwszą połowę. Nie można grać w ten sposób, głównie jeśli chodzi o cechy wolicjonalne i tego nam zabrakło w pierwszych 45 minutach. Zagłębie było lepszym zespołem, stwarzało sobie sytuacje i zasłużenie prowadziło. Paradoks polega na tym, że w dziesięciu graliśmy dużo lepiej, niż w jedenastu, zespół zaczął więcej biegać, więcej walczyć i pokazywać więcej determinacji. W polskiej lidze nie da się wygrać meczu bez tych cech. Nie wiem, dlaczego taki paraliż nas ogarnął, bo zespół chciał bardzo wygrać po meczu z Rakowem, a wyszło zupełnie odwrotnie

- powiedział trener Ireneusz Mamrot. Cała wypowiedź szkoleniowca Jagiellonii dostępna jest na kanale You Tube Polskiego Radia Białystok.

Martin Sevela (trener KGHM Zagłębia Lubin): zagraliśmy dobry mecz, byliśmy do niego przygotowani

Trener Zagłębia mówił po spotkaniu, że jego zespół był bardzo skoncentrowany i skupiony na zwycięstwie. Szkoleniowiec dodał, że lubinianie mieli kontrolę nad Jagiellonią przez cały mecz.

Myślę, że zagraliśmy dobry mecz i byliśmy do niego dobrze przygotowani; po meczu w Pucharze Polski (w Gdańsku z Lechią) nie pojechaliśmy do Lubina, a od razu przyjechaliśmy tutaj. Rozmawialiśmy z piłkarzami, co nie było dobre i jakie są plany na kolejne mecze. Reakcja zawodników była bardzo dobra, graliśmy kompaktowo w defensywie, bardzo skoncentrowani, mieliśmy kontrolę nad meczem taką, jak chciałem. Strzeliliśmy bramkę, a czerwona kartka była ważna dla naszej drużyny z punktu widzenia psychologicznego. Nasza reakcja była dobra, byliśmy niebezpieczni w szybkim ataku i wrzutach piłki za plecy obrońców. Myślę, że okazja Bohara w 50. minucie była znakomita. Przy 1:0 wynik ciągle był sprawą otwartą, trzeba było go zamknąć, ale nie szkodzi. Wykonaliśmy dobrą pracę dzisiaj i możemy spokojnie wracać do Lubina. Podróż będzie radosna i przygotowujemy się na kolejne dwa mecze

- dodał trener Zagłębia Lubin.

źródło: PAP | red: rbon

Jagiellonia Białystok w dramatycznych okolicznościach przegrywa mecz z Rakowem Częstochowa [zdjęcia]

2.12.2019, 12:56

Piłkarze Jagiellonii Białystok nie zdobyli żadnego punktu w meczu rozgrywanym w Bełchatowie. W niedzielnym (1.12) spotkaniu przegrali 1:2 z Rakowem Częstochowa. Gola dla Jagiellonii zdobył Bartosz Bida, a samobójcze trafienie zaliczył Jakub Wójcicki. W ostatniej akcji meczu gola strzelił Sebastian Musiolik i zapewnił wygraną gospodarzom.

Otwarte zajęcia sportowe dla dzieci pod okiem fachowców - treningi z Akademią Jagiellonii Białystok

29.11.2019, 09:36

To szansa na dobrą zabawę i rozpoczęcie przygody z futbolem. Akademia Piłkarska Jagiellonii Białystok organizuje serię darmowych treningów dla dziewczynek i chłopców z roczników 2011-2015.