Radio Białystok | Wiadomości | W Bobrownikach funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt ponad 3 tys. paczek papierosów

W Bobrownikach funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt ponad 3 tys. paczek papierosów

13.01.2020, 10:41, akt. 10:52

3,2 tys. paczek papierosów znaleźli funkcjonariusze KAS w specjalnie przygotowanych skrytkach w trzech samochodach z Białorusi. Skontrolowano je na przejściu granicznym w Bobrownikach. Wartość zatrzymanej kontrabandy została oszacowana na ponad 48 tys. zł.

W Bobrownikach funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt ponad 3 tys. paczek papierosów, źródło: www.podlaskie.kas.gov.pl
W Bobrownikach funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt ponad 3 tys. paczek papierosów, źródło: www.podlaskie.kas.gov.pl

Jak poinformował w poniedziałek (13.01) asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, samochody wjechały na przejście jeden po drugim i zostały wytypowane do szczegółowej kontroli.

Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się; w furgonetce przemyt papierosów ukryty był w przerobionej podłodze, w dwóch kolejnych autach osobowych - w dachu i zbiorniku paliwa. Troje białoruskich kierowców (dwóch mężczyzn i kobieta) czekają sprawy karne skarbowe (grożą im wysokie grzywny); KAS zarekwirowała nie tylko papierosy ale też i pojazdy użyte do popełnienia przestępstwa.

Na drogowych polsko-białoruskich przejściach granicznych w Podlaskiem (zewnętrzna granica UE), gdzie odbywają się odprawy paszportowo-celne, najczęstsze są próby ukrycia kontrabandy właśnie w  skrytkach samochodowych: w podłodze, ściankach, nadkolach, zbiornikach z paliwem. Zdarzały się też mniejsze przemyty m.in. w chlebie, piłkach, gaśnicy, manekinach, wnętrzu książek, telewizorze i pianinach. Do przemytu posłużył kiedyś nawet tort, który rzekomo miał być prezentem na urodziny.

Na drogach prowadzących z Litwy (wewnętrzna granica UE) zatrzymywane są duże przemyty papierosów w tirach. Np. zamiast transportu drewna, artykułów spożywczych, wyrobów plastikowych, mebli; zdarzył się też transport fabrycznie zamkniętych puszek z kawą, w których były paczki papierosów i - wypełniające wolne przestrzenie - ziarna kukurydzy. Były też odnotowane próby ukrycia takiego przemytu w karetce pogotowia, przęśle mostu, kolejowych cysternach czy dużych bębnach na kable elektryczne.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Przemytnicy zatrzymani k. Nowogrodu po pościgu - w aucie ponad 20 tys. paczek papierosów

12.12.2019, 14:57

Dwóch młodych Litwinów, którzy przewozili w swoim samochodzie ponad 20 tys. paczek papierosów z przemytu, zatrzymali po pościgu policjanci i Straż Graniczna k. Nowogrodu - poinformowała w czwartek (12.12) policja. Wartość kontrabandy, to ok. 280 tys. zł.


Sąd aresztował cztery osoby podejrzane o przemyt na granicy z Białorusią

27.11.2019, 17:22

Sąd Okręgowy w Białymstoku uwzględnił w środę (27.11) zażalenia złożone przez prokuraturę i aresztował tymczasowo cztery osoby podejrzane o zorganizowaną działalność przemytniczą na granicy z Białorusią - wynika z informacji uzyskanych przez PAP w tym sądzie.


Podlascy funkcjonariusze KAS i policji zatrzymali podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej

15.11.2019, 18:02

Jak ustalili śledczy - na przejściu polsko-białoruskim w Połowcach czterej czynni funkcjonariusze umożliwiali wwóz na teren Polski nielegalnych papierosów, alkoholu i artykułów spożywczych.


Funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt spreparowanych owadów

14.11.2019, 08:26

Prawie dwieście spreparowanych owadów próbował wwieźć do Polski Rosjanin zatrzymany na granicy w Połowcach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz


Iwajło Petew, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
6.06.2020, 19:41, akt. 7.06.2020, 00:42

Trener Jagiellonii: mieliśmy dużo szczęścia


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok