Radio Białystok | Wiadomości | PKP PLK organizuje konsultacje społeczne ws. Kolejowej Północnej Obwodnicy Białegostoku

PKP PLK organizuje konsultacje społeczne ws. Kolejowej Północnej Obwodnicy Białegostoku

autor: Wojciech Szubzda

22.01.2020, 16:01, akt. 16:08

Kolejarze przedstawią nowe warianty inwestycji, a mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi. W przyszłym tygodniu spółka PKP PLK organizuje konsultacje społeczne ws. planowanej Kolejowej Północnej Obwodnicy Białegostoku.

Fot. Wojciech Szubzda
Fot. Wojciech Szubzda

Inwestycja wzbudza ogromne emocje wśród mieszkańców

Ta inwestycja wzbudza ogromne emocje wśród mieszkańców. Chodzi o to, że tory kolejowe miałaby przebiegać albo przez ich domy, albo w bliskim sąsiedztwie.

Po pierwszych konsultacjach społecznych w tej sprawie - spółka PKP PLK - jeszcze pod koniec września - informowała, że ze względu na protesty mieszkańców gmin Dobrzyniewo Duże i Wasilków zacznie pracować nad nowymi wariantami. Te już są gotowe i kolejarze chcą o nich rozmawiać z mieszkańcami.

Pierwsze spotkanie w tej sprawie w przyszłą środę (29.01) w Białymstoku. Początek o 18:00 w siedzibie Zakładu Linii Kolejowych przy ul. Kopernika 58. Kolejne konsultacje dzień później (czwartek, 30.01) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzyniewie Dużym przy ul. Szkolnej 14 o 18:00.

Jako ostatni na ten temat będą mogli wypowiedzieć się mieszkańcy gminy Wasilków. Spotkanie w tej sprawie w przyszły piątek (31.01) o 18:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej przy ul. Polnej 1/4 w Wasilkowie.

Nowe warianty można zobaczyć w internecie. Hasło dostępu to: SWPOB.

Tzw. kolejowa północna obwodnica Białegostoku ma połączyć trasę z Warszawy przez Białystok do Ełku z trasą z Białegostoku do Sokółki.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


PKP przedstawiło kolejne propozycje dot. północnej obwodnicy kolejowej Białegostoku

17.01.2020, 12:27

Ta inwestycja wzbudza kontrowersje i protesty mieszkańców okolic Białegostoku. Dlatego PKP PLK przedstawiło nowe propozycje. Chodzi o budowę północnej obwodnicy kolejowej Białegostoku.


Rail Baltica: będą konsultacje z mieszkańcami okolic Białegostoku

28.10.2019, 19:07

Dopiero po uzyskaniu opinii różnych instytucji nt. rozważanych nowych wariantów przebiegu trasy kolejowej Rail Baltica w rejonie Białegostoku i na północy regionu, warianty te będą przedstawione do konsultacji społecznych mieszkańcom województwa podlaskiego - zapowiada PKP PLK SA.


Ponad 3 tys. osób podpisało się pod protestem ws. planowanych wariantów kolejowej obwodnicy Białegostoku

22.10.2019, 13:23

To sprzeciw wobec planowanych wcześniej wariantów budowy północnej kolejowej obwodnicy Białegostoku. Ponad trzy tysiące osób podpisało się pod petycją przeciwko temu, by przebiegała ona - według pierwszych wariantów - przez gminy Wasilków, Dobrzyniewo Duże i Białystok.


Spółka PKP PLK przygotowuje nowe warianty północnej kolejowej obwodnicy Białegostoku - pierwsze osoby już je poznały

17.10.2019, 16:33

Ta inwestycja wzbudza duże emocje wśród mieszkańców gmin: Dobrzyniewo Duże i Wasilków. Są nowe cztery warianty przebiegu Północnej Kolejowej Obwodnicy Białegostoku.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwi


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok