Radio Białystok | Wiadomości | ME w short tracku - brązowy medal Natalii Maliszewskiej na 500 m

ME w short tracku - brązowy medal Natalii Maliszewskiej na 500 m

25.01.2020, 17:10, akt. 18:07

Natalia Maliszewska zdobyła w Debreczynie brązowy medal mistrzostw Europy w short tracku na 500 metrów. W ubiegłym roku triumfowała na tym dystansie. Tym razem zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting, a drugie miejsce zajęła Włoszka Martina Valcepina.

Natalia Maliszewska, wicemistrzyni świata z 2018 roku, nie zdołała powtórzyć sukcesu sprzed roku z Dordrechtu. Wówczas również druga była Valcepina, która tym razem okazała się szybsza od Polki, ale przegrała ze Schulting.

Holenderka pokonała 500 m w finale w czasie 43,442. Valcepina miała 43,568, a Maliszewska - 43,709. Kamila Stormowska odpadła w półfinale i  zajęła dziewiąte miejsce, a Nicole Mazur - w ćwierćfinale (16. lokata).

Nieźle w tej konkurencji w rywalizacji mężczyzn spisał się też Rafał Anikiej, który wygrał finał B i został sklasyfikowany na szóstej  pozycji. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Shaolin Sandor Liu, drugi był  jego młodszy brat Shaoang Liu, a brąz wywalczył Rosjanin Siemion Jelistratow. Paweł Adamski odpadł w eliminacjach (26. lokata).

Shaoang Liu zgarnął z kolei złoto na 1500 m, wyprzedzając Holendra Itzhaka de Laata oraz reprezentanta Izraela Vladislava Bykanova. Anikiej był trzeci w finale B (10. miejsce), a Adamski odpadł w ćwierćfinale  (30.).

W zmaganiach kobiet na tym dystansie również najszybsza okazała się Schulting, która tego dnia dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu  podium. Srebro wywalczyła Włoszka Arianna Fontana, a brąz - Niemka Anna Seidel. Maliszewska dotarła do półfinału (19. miejsce), natomiast Stormowska i Mazur odpadły w ćwierćfinałach (23. i 29.).

W lutym odbędą się zawody Pucharu Świata w Dreźnie (7-9.2) i Dordrechcie (14-16.2). Główną imprezą będą MŚ w Seulu od 13 do 15 marca.

źródło: PAP | red: mag

Młociarz Wojciech Nowicki oraz zawodniczki short tracku Natalia i Patrycja Maliszewskie będą promować miasto podczas zawodów jako Ambasadorzy Białostockiego Sportu - poinformował w środę (22.01) magistrat, który zorganizował konkurs na ambasadora.

Natalia Maliszewska na 5. miejscu w zawodach PŚ w short tracku w Szanghaju

8.12.2019, 09:27

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła 5. miejsce w rywalizacji na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w chińskim Szanghaju.

Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału wyścigu na 500 m podczas zawodów PŚ w short tracku w Szanghaju

6.12.2019, 11:53

Natalia Maliszewska, zawodniczka Juvenii Białystok, awansowała do ćwierćfinału wyścigu na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w chińskim Szanghaju.