Radio Białystok | Wiadomości | Znany youtuber - Lord Kruszwil tłumaczy się ze współpracy z województwem podlaskim

Znany youtuber - Lord Kruszwil tłumaczy się ze współpracy z województwem podlaskim

autor: Adam Janczewski

26.01.2020, 11:40, akt. 12:06

19-latek, znany w sieci jako Lord Kruszwil, opublikował wideo z kilkuminutowym oświadczeniem. Zdradza w nim szczegóły współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

Fotolia.com
Fotolia.com

Marek Kruszel znany jako Lord Kruszwil na zlecenie podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego wyprodukował film, który w założeniu miał odkłamywać stereotypy o województwie.

Na początku stycznia jeden z portali internetowych opublikował informację, że urząd zapłacił za to ponad 50 tys zł. Wzbudziło to duże kontrowersje i publiczną dyskusję na temat postawy Kruszwila i gospodarowania publicznymi pieniędzmi.

Na zamówionym nagraniu youtuber na przykład udaje, że chce kupić cerkiew, a zapytany przez operatora o krzyż prawosławny, który, jak to określa, jest przekreślony, odpowiada, że "to taki desgin".

Bohater nagrania w filmie używa również języka pełnego wulgaryzmów.Marszałek Artur Kosicki przeprosił za filmPo fali krytyki, jaka spadła na Kruszwila i urzędników, autor nagrania postanowił wydać oświadczenie. W kilkuminutowej wypowiedzi tłumaczy, że nie dostał za promocyjny film 50 tys zł, a dużo mniej.


- Jeżeli za takie coś przyjąłbym 50 tys zł, to byłbym najgorszym oszustem i byłoby to nieetyczne i niemoralne - przekonuje 19-latek.


Film mieli akceptować podlascy urzędnicy


Lord Kruszwil nie zdradza, ile faktycznie trafiło na jego konto za współpracę z Urzędem Marszałkowskim. Kwotę określa jako równowartość "dwóch telefonów średniej jakości".Youtuber tłumaczy także, że nie był autorem scenariusza tego nagrania. Przekonuje również, że film został zaakceptowany przez urzędników przed publikacją.Urząd Marszałkowski nie odnosi się do komentarza Marka Kruszela. Jak powiedziała Polskiemu Radiu Białystok rzeczniczka marszałka Izabela Smaczna-Jórczykowska, w ocenie urzędu, film nie wnosi do sprawy nic nowego. A stanowisko Urzędu Marszałkowskiego zostało już sformułowane w oświadczeniu.

Rzeczniczka pisała w nim, że współpraca z youtuberem nie przyniosła oczekiwanych efektów promocyjnych i projekt nie będzie kontynuowany. Informowała też, że współpraca nie była nawiązywana bezpośrednio z nastolatkiem, a przez firmę Polsat Media.

Urząd Marszałkowski na poniedziałek (27.01) zapowiedział konferencję prasową na temat promocji regionu.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jak inwestować publiczne pieniądze, by skutecznie promować turystykę w regionie?

16.01.2020, 14:23

Jak urzędnicy powinni odnajdywać się w świecie Internetu i nowych technologii, by skutecznie dbać tam o promocję i unikać wpadek.


Stanisław Derehajło [wideo]

13.01.2020, 16:53

- Kruszwil przyjechał na Podlasie szukając potwierdzenia tego, co widać na memach. Kontekst jest taki, że on tego nie znajduje. Czy dziś zgodzilibyśmy się na taką produkcję? Nie wiem. Na pewno szerzej byśmy o tym rozmawiali.


Jest oświadczenie byłego pracownika UM w sprawie filmu mającego promować Podlasie

12.01.2020, 07:16

To ciąg dalszy sprawy skandalicznego filmu, który miał promować województwo podlaskie. Chodzi o współpracę Urzędu Marszałkowskiego z youtuberem Lordem Kruszwilem.


Marszałek województwa przeprasza za wulgarny i obraźliwy film, który miał promować Podlaskie

10.01.2020, 13:42

Miała być promocja województwa, a powstał obraźliwy i wulgarny film. W dodatku urząd marszałkowski zapłacił za to ponad 50 tys. złotych. W piątek (10.01) marszałek Artur Kosicki przepraszał za całą sytuację. Rozważa też skierowanie sprawy do sądu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP NAVARRO | STRAUSS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok