Radio Białystok | Wiadomości | Białostocki sędzia w rankingu najbardziej wpływowych prawników

Białostocki sędzia w rankingu najbardziej wpływowych prawników

autor: Marta Nazarko

28.01.2020, 09:20, akt. 09:27

Sędzia Sądu Rejonowego w Białymstoku - Paweł Hempel - po raz drugi znalazł się w rankingu 50. najbardziej wpływowych prawników przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

Fotolia.com
Fotolia.com

Sklasyfikowano go na 19. miejscu. Jak podano w uzasadnieniu "poważnie podchodzi do obowiązków sędziego". 5 lat temu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odpowiadając na pytanie sędziego Pawła Hempla uznał, że polskie przepisy dyskryminują osoby zatrudnione na czas określony. W konsekwencji doszło do nowelizacji kodeksu pracy. Teraz sędzia Hempel wskazał na nieprawidłowości przy wpisywaniu do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych. Osoby, które znalazły się w tym rejestrze nie był nawet o tym informowane, nie mogły też wnieść zażalenia.

Za sędzią Pawłem Hemplem w rankingu znaleźli się m.in. prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, rzecznik rządu Piotr Miller czy nowy przewodniczący PO Borys Budka.

Na pierwszym miejscu rankingu 50. najbardziej wpływowych prawników jest sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie - Kamil Gołaszewski. On pytał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej o przepisy dotyczące kredytów frankowych i później zapadały w Polsce wyroki korzystne dla frankowiczów.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Sądy, Rosja i polityka historyczna, wybory prezydenckie

20.01.2020, 12:40

Sądy i sędziowie to gorący temat, szczególnie po debacie w PE. W audycji też o historii i rosyjskiej rozgrywce wokół II wojny światowej. A na zakończenie o wyborach prezydenckich. Wiemy, kto będzie w kampanii reprezentował lewicę i prawicę.


Sądy, akcyza, ASF

23.12.2019, 15:09

Ustawy sędziowskie to temat ostrego sporu politycznego. Po uchwaleniu ich przez Sejm, teraz zajmie się nimi Senat. Jaki będzie dalszy ciąg?


Kandydaci na prezydenta, sądy

16.12.2019, 12:21

Główne partie już wystawiły kandydatów, choć nie wszystkie. Jeszcze wybiera Lewica i Konfederacja. W audycji też o sądach i prezesie NIK.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok