Radio Białystok | Wiadomości | Z nowoczesnego sprzętu i nowych łóżek mogą korzystać pacjenci w szpitalu w Augustowie

Z nowoczesnego sprzętu i nowych łóżek mogą korzystać pacjenci w szpitalu w Augustowie

autor: Iza Kosakowska

31.01.2020, 19:05, akt. 20:16

100 nowoczesnych łóżek i szafek szpitalnych, do tego niemal 40 sztuk sprzętu diagnostycznego, a wszystko dla dobra pacjentów. W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Augustowie uroczyście przekazano w piątek (31.01) wart niemal 1,6 mln zł nowy sprzęt medyczny. Oddano również do użytku nowy przyszpitalny parking.

Fot. Iza Kosakowska
Fot. Iza Kosakowska


0:00
0:00
Z nowoczesnego sprzętu i nowych łóżek mogą korzystać pacjenci w szpitalu w Augustowie - relacja Izy Kosakowskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Nowoczesne łózka i szafki trafiły na oddziały: chirurgii, ortopedyczno-urazowy, oddział wewnętrzny oraz SOR. Do tego pracownia diagnostyczna chirurgii została wyposażona m.in. w endoskop, gastroskop i kolonoskop. To, jak podkreślała zastępca Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej Wioletta Tomaszycka-Bednarczyk, pozwoli szybciej zdiagnozować pacjentów. 

Cały oddział chirurgii został wyposażony w sprzęt do gabinetu diagnostyczno-zabiegowy. Zakupiliśmy stoły operacyjne, lampy zabiegowe, kardiomonitory czy pompy infuzyjne - mówi Wioletta Tomaszycka-Bednarczyk.

Milion złotych na zakup sprzętu pochodzi z budżetu państwa, a to jak podkreślał poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński, dobrze wykorzystane pieniądze.

To wszystko jest bardzo ważne, oczekiwane przez mieszkańców powiatu augustowskiego którzy się tutaj pojawiają. Dobrze, że to się wszystko pięknie rozwija, unowocześnia - mówił Jarosław Zieliński.

To kolejny projekt który dzięki wsparciu budżetu został w tym szpitalu zrealizowany - zaznaczał podczas uroczystości wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Opieka zdrowotna i troska o dobro szpitala jest priorytetem także dla władz powiatu - podkreślał starosta augustowski Jarosław Szlaszyński.

Oprócz nowego sprzętu, szpital ma także nowy parking na kilkadziesiąt miejsc. Jego koszt to 800 tys. zł. Większość kwoty pochodzi z budżetu powiatu augustowskiego.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Samorządy dostały ponad 50 mln zł dofinansowania projektów rewitalizacyjnych

31.01.2020, 10:47

Blisko 53,5 mln zł unijnego dofinansowania dostały podlaskie samorządy na dofinansowanie ich projektów rewitalizacyjnych. Dzięki temu będą remontowane placówki kultury, odnawiane zabytki i miejsca rekreacji lub uda się zmienić przeznaczenie obiektów, które nie są użytkowane.


Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 3 mln zł na rozwój podlaskich gmin

30.01.2020, 19:25

Place zabaw, centra aktywności, boiska czy świetlice powstaną w najbliższym czasie w kilku podlaskich gminach.


Augustowianie nie zgadzają się na zaproponowane warianty budowy południowo-wschodniej obwodnicy miasta

30.01.2020, 16:06

Każdy z wariantów jest nie do zaakceptowania. Tak o propozycjach trasy południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa mówią członkowie Augustowskiego Obywatelskiego Komitetu Protestacyjnego. Pismo w tej sprawie wysłali już do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok