Radio Białystok | Wiadomości | Na polecenie białostockiej prokuratury, CBA weszło do mieszkań Mariana Banasia

Na polecenie białostockiej prokuratury, CBA weszło do mieszkań Mariana Banasia

19.02.2020, 11:59, akt. 12:30

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku funkcjonariusze CBA prowadzą w środę (19.02) przeszukania dla potrzeb śledztwa dotyczącego m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Mariana Banasia.

Fot. Joanna Żemojda
Fot. Joanna Żemojda

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, Paweł Sawoń nie powiedział wprost, że chodzi o mieszkania należące do b. szefa służby celnej i b.ministra finansów, obecnego prezesa NIK. Zaznaczył, że czynności te wciąż trwają. 

- Prowadzimy czynności przeszukania pod wieloma adresami. Nie mogę potwierdzić, że dotyczą one konkretnych osób - powiedział rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń. 

Dodał, że wcześniej takie czynności w tej sprawie nie były przeprowadzane, o innych nie chciał mówić, zasłaniając się tajemnicą postępowania.

Prokuratura Regionalna w Białymstoku prowadzi to śledztwo od początku grudnia. Podstawą wszczęcia były trzy zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które wpłynęły do białostockiej prokuratury od grupy posłów opozycji w tym m.in. posła Jana Grabca (Koalicja Obywatelska), Generalnego Inspektora Informacji Finansowej oraz z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Pełnomocnik Mariana Banasia: złożymy zażalenie na czynności CBA i prokuratury

- Zważywszy na treść protokołu kontroli pana Mariana Banasia sporządzonego przez CBA - nie ma podstaw faktycznych i prawnych do przeszukania. Co więcej, mieszkanie prezesa NIK-u chroni immunitet. W takiej sytuacji czynności CBA i Prokuratury Regionalnej w Białymstoku są niedopuszczalne. Z całą pewnością złożymy zażalenie na te czynności - przekazał adw. Marek Małecki, pełnomocnik Mariana Banasia.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura wszczęła śledztwo ws. m.in. oświadczeń majątkowych Mariana Banasia

3.12.2019, 12:26

Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo dotyczące m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Mariana Banasia - poinformował rzecznik tej prokuratury Paweł Sawoń. Zaznaczył, że to postępowanie przygotowawcze w sprawie, czyli nikomu dotąd nie postawiono zarzutów.


Prokuratura w Białymstoku: Wpłynęło zawiadomienie CBA ws. Banasia, trwa analiza dokumentów

2.12.2019, 15:45

Do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku wpłynęło zawiadomienie CBA o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mariana Banasia. Decyzji o formalnym wszczęciu śledztwa na razie nie ma, trwa analiza przekazanych prokuraturze dokumentów dotyczących oświadczeń majątkowych obecnego prezesa NIK.


Szef NIK powinien podać się do dymisji - poinformował premier Mateusz Morawiecki

29.11.2019, 11:58

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś, powinien dzisiaj podać się do dymisji - powiedział w Grabowie premier Mateusz Morawiecki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok