Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: Zbiórka podpisów poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich

Białystok: Zbiórka podpisów poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich

22.02.2020, 13:54, akt. 14:34

Zbiórka podpisów poparcia kandydatury obecnego prezydenta Andrzeja Dudy w majowych wyborach prezydenckich, rozpoczęła się w sobotę w Białymstoku. W centrum miasta podpisy zbierali miejscy radni PiS, sympatycy i zwolennicy Andrzeja Dudy.

fot. Michał Buraczewski
fot. Michał Buraczewski

Koordynator zbiórki podpisów w regionie, wicewojewoda podlaski Tomasz Madras poinformował, że są one zbierane "praktycznie" w każdej gminie w województwie, plan zakłada, by zebrać ich jak najwięcej, w regionie co najmniej kilkadziesiąt tysięcy.

Madras dodał, że w zbiórkę są zaangażowani nie tylko działacze PiS czy Porozumienia i Solidarnej Polski, ale też osoby bezpartyjne, działacze społeczni, ponieważ - jak mówił - "komitet Andrzeja Dudy jest ponadpartyjny". Już zebrano w regionie kilka tysięcy podpisów.

"Dziś zaczynamy oficjalnie w Białymstoku - wychodząc na ulice, spotykając się z białostoczanami. Będzie nas można spotkać w weekend popołudniami, również w dzień, tam, gdzie będzie najwięcej ludzi" - powiedział Madras; apelował o składanie podpisów poparcia także przez osoby dotychczas niezdecydowane kogo poprzeć.

Przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Białegostoku Henryk Dębowski zapraszał mieszkańców miasta do składania podpisów poparcia. "Andrzej Duda godnie sprawuje obowiązki prezydenta Polski i chcielibyśmy, żeby w dalszym ciągu był prezydentem, ponieważ to jest prezydent wszystkich Polaków, jest prezydentem, który łączy absolutnie, nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych tak, jak to twierdzi opozycja" - mówił Dębowski.

Senator PiS Mariusz Gromko ocenił, że prezydentura Andrzeja Dudy była "prezydenturą dialogu". "Zawsze spotykał się z ludźmi, rozmawiał, bardzo dużo czasu spędzał w terenie, oprócz tego dał się poznać jako wspaniały wódz naszego kraju" - mówił Gromko. Przekonywał, że Andrzej Duda jest "sprawdzonym prezydentem". "Myślę, że aby te zmiany, dobre zmiany, które są w Polsce, mogły trwać nadal, musimy skuteczne zawalczyć o jego reelekcję" - powiedział Gromko. 

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy działacze Konfederacji wspierają Krzysztofa Bosaka

20.02.2020, 20:02

Podlascy działacze Konfederacji rozpoczęli zbieranie podpisów i promocję swojego kandydata. 


Kampania Kidawy-Błońskiej będzie prowadzona także w mniejszych miejscowościach

20.02.2020, 19:45

Kampania wyborcza Małgorzaty Kidawy-Błońskiej będzie prowadzona nie tylko w dużych miastach, ale także w tych mniejszych i w miejscowościach, gdzie PO nie ma dużego poparcia - mówił w czwartek (20.02) po południu w Białymstoku przewodniczący PO Borys Budka.


W Białymstoku rozpoczęła się zbiórka podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy na prezydenta

17.02.2020, 15:28

Podlascy działacze PiS, a także partii tworzących Zjednoczoną Prawicę: Porozumienia i Solidarnej Polski rozpoczęli oficjalnie w poniedziałek (17.02) zbiórkę podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy na prezydenta RP. Chcą by zbiórka pokazała szerokie poparcie dla Dudy.


Sondaż prezydencki: Wybory wygrałby Andrzej Duda

17.02.2020, 07:41

Gdyby wybory prezydenckie były dzisiaj - i tylko w województwie podlaskim - w pierwszej turze wygrałby Andrzej Duda. Tak wynika z sondażu Polskiej Press Grupy i Ośrodka Badawczego Dobra Opinia, który publikuje Kurier Poranny.


Podlaski sztab Roberta Biedrona rozpoczyna zbiórkę podpisów

10.02.2020, 18:59

Od zbiórki podpisów regionalny sztab kandydata na prezydenta Polski - Roberta Biedronia rozpoczął kampanię w województwie podlaskim.


Szymon Hołownia [wideo]

10.02.2020, 08:33

- Wierzę, że jestem w stanie wejść do drugiej tury z tym pomysłem na Polskę, który mam.


Podlaski sztab Władysława Kosiniaka-Kamysza rozpoczął zbiórkę podpisów poparcia

8.02.2020, 12:58

Około stu wolontariuszy rozpoczęło w Podlaskiem zbiórkę podpisów poparcia pod kandydaturą prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza na urząd prezydenta RP – poinformował w sobotę (8.02) na konferencji prasowej w Białymstoku regionalny sztab kandydata.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


Fotolia.com
REGION
4.04.2020, 11:31, akt. 11:39

Można składać wnioski o paszporty


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok