Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku rozpoczęła się zbiórka podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy na prezydenta

W Białymstoku rozpoczęła się zbiórka podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy na prezydenta

17.02.2020, 15:28, akt. 21:05

Podlascy działacze PiS, a także partii tworzących Zjednoczoną Prawicę: Porozumienia i Solidarnej Polski rozpoczęli oficjalnie w poniedziałek (17.02) zbiórkę podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy na prezydenta RP. Chcą by zbiórka pokazała szerokie poparcie dla Dudy.

W Białymstoku rozpoczęła się zbiórka podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy na prezydenta, fot. Edyta Wołosik
W Białymstoku rozpoczęła się zbiórka podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy na prezydenta, fot. Edyta Wołosik

Konferencja prasowa w Białymstoku

W konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek w Białymstoku, wzięli udział parlamentarzyści i samorządowcy Zjednoczonej Prawicy. Wśród nich był minister edukacji i szef podlaskich struktur PiS Dariusz Piontkowski, wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, senator Marek Komorowski, poseł Mieczysław Baszko, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Dariusz Piontkowski powiedział, że sobotnia konwencja, na której PiS poparło kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta RP, oficjalnie też rozpoczęła jego kampanię wyborczą. "Aby formalnie zgłosić kandydaturę pana Andrzeja Dudy na prezydenta, wszystkie nasze ugrupowania - nie tylko Prawo i Sprawiedliwość, ale też Porozumienie i Solidarna Polska, ale także wiele stowarzyszeń i organizacji - rozpoczyna zbiórkę podpisów" - podkreślił Piontkowski. Jak dodał, karty już "wyruszyły w teren".

My wszyscy jako parlamentarzyści, ale też samorządowcy związani z szeroko rozumianą Prawicą będą wspierali naszą akcję. Chcemy, aby nie tylko w skali całego kraju ta liczba podpisów pokazała bardzo szerokie poparcie dla kandydatury pana Andrzeja Dudy, ale także w regionie, gdzie zyskuje bardzo dobre wyniki

- zaznaczył Dariusz Piontkowski. Dodał, że obecność na konferencji parlamentarzystów i samorządowców pokazuje, iż są "zmobilizowani i gotowi do akcji".

Dariusz Piontkowski podkreślił, że Andrzej Duda jest kandydatem, który ma za sobą pełną kadencję prezydentury, jest też człowiekiem, który - jak mówił - "wykazał się ogromnym talentem, ogromną pracą na Rzeczpospolitej". - Jego aktywność na arenie międzynarodowej, jego aktywność na arenie krajowej, wspierał działania rządu Prawa i Sprawiedliwości w reformowaniu naszego państwa, w działaniach, które miały przyczynić się do lepszego życia naszych obywateli - wyliczał. Według Dariusza Piontkowskiego, spotkania z mieszkańcami były jedną z "mocniejszych stron" obecnej kadencji Dudy i jest on otwarty na takie spotkania.

Poseł Porozumienia Mieczysław Baszko podkreślił, że jego partia w kampanię "bardzo mocno jest zaangażowana, bo to jest wspólny cel Zjednoczonej Prawicy". Zachęcał do podpisywania list, a następnie, już w wyborach, do głosowania na Dudę.

Poseł PiS Kazimierz Gwiazdowski apelował natomiast to mieszkańców wsi by głosowali na prezydenta Andrzeja Dudę, bo - jak podkreślił - podczas obecnej kadencji "wiele dobrego zrobiono dla polskiej wsi, zostało podjętych wiele ustaw, które służą dobrze polskiej wsi".

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, kontrkandydatami Andrzeja Dudy będą: wicemarszałek Sejmu, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia.

Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

źródło: PAP | red: mag, rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Podlaskiem

28.11.2019, 17:26

O konieczności wspierania słabszych regionów kraju, by wyrównywać poziom rozwoju i rodzinie jako "największym skarbie RP", mówił w środę wieczorem (27.11) w Kuleszach Kościelnych prezydent Andrzej Duda. Dziękował za rekordowe w tej gminie poparcie w wyborach.


Prezydent Andrzej Duda odwiedził harcerzy nad Jeziorem Rajgrodzkim [zdjęcia]

25.07.2019, 07:17

To podróż sentymentalna - tak o wizycie w obozie harcerskim w Opartowie koło Rajgrodu mówił prezydent Andrzej Duda. Odwiedził we środę (24.07) bazę Orle Gniazdo należącą do ZHP.


"Wieczna pamięć żołnierzom niezłomnym" - powiedział Andrzej Duda w Wysokiem Mazowieckiem [przemówienie, zdjęcia, wideo]

1.03.2019, 07:33

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wysokiem Mazowieckiem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: stock.adobe.com
REGION
18.09.2020, 19:54, akt. 20:01

Gala Ekonomii Społecznej w Piątnicy

Źródło: Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok
JAGIELLONIA
17.09.2020, 19:36, akt. 18.09.2020, 08:37

Fedor Cernych wrócił do Jagiellonii BiałystokFot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
17.09.2020, 16:14, akt. 18.09.2020, 07:57

W Łomży odsłonięto tablicę pamięci Sybiraków


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok