Radio Białystok | Wiadomości | Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Podlaskiem

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Podlaskiem

28.11.2019, 17:26, akt. 17:29

O konieczności wspierania słabszych regionów kraju, by wyrównywać poziom rozwoju i rodzinie jako "największym skarbie RP", mówił w środę wieczorem (27.11) w Kuleszach Kościelnych prezydent Andrzej Duda. Dziękował za rekordowe w tej gminie poparcie w wyborach.

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Kuleszach Kościelnych, fot. Adam Dąbrowski
Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Kuleszach Kościelnych, fot. Adam Dąbrowski


0:00
0:00
Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Kuleszach Kościelnych - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


0:00
0:00
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami w Kuleszach Kościelnych - relacja live Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Rekordowe poparcie 

Kulesze Kościelne to gmina rolnicza w powiecie wysokomazowieckim, w której w 2015 r. w drugiej turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Dudę zagłosowało 93,58 proc. osób uczestniczących w wyborach (w pierwszej turze 78,57 proc.).


Przyjechałem, żeby podziękować za zaproszenie i za zaufanie, za to, że 4,5 roku temu obdarzyliście mnie państwo tym zaufaniem i dzięki państwa głosom mogłem, przez 4,5 roku, sprawować ten niezwykle zaszczytny urząd, jakim jest misja, służba prezydenta RP dla rodaków i dla ojczyzny - mówił Andrzej Duda na spotkaniu zorganizowanym w szkole podstawowej w Kuleszach Kościelnych.


"Polska wszędzie jest Polską A"

Podkreślał znaczenie równomiernego rozwoju wszystkich części kraju i - wynikającej z tego - konieczności wspierania słabszych regionów. Odnosząc się do określeń, że wschodnia część kraju to Polska B mówił, że "Polska wszędzie jest Polską A". "Dlatego, że jest jedna i to podstawowy i zasadniczy dogmat, który powinien przyświecać każdej władzy w Polsce, niezależnie od tego, kto w danym momencie ją sprawuje" - mówił Andrzej Duda.


Polska jest jedna i dobra muszą być sprawiedliwie dzielone. To oznacza także, że tam gdzie dawano do tej pory mniej, tam, gdzie inwestowano mniej, teraz trzeba zainwestować więcej. To właśnie dlatego tutaj muszą zostać dokończone wcześniej zaplanowane drogi ekspresowe i autostrady, to właśnie dlatego musi powstać Via Carpatia - dodał prezydent.


Przyznał, że przez ostatnie 4,5 roku "nie wszystko się udawało i być może nie wszystkie decyzje były trafne, czy też nie były w pełni trafne". 


Ale chodzi o to, że kto nie działa i kto nie ma dobrych intencji, ten nic nie robi, a ja nie należę do ludzi, którzy przychodzą po to, żeby nic nie robić. Ja zakasuję rękawy i przychodzę po to, żeby pracować. Jeżeli coś tu nie wychodzi, zgłoście państwo to jako uwagę - będę się starał to poprawić - podkreślił.


"Nawet to, co się nie udało, można zawsze naprawić. Trzeba tylko umieć spojrzeć na to uczciwie i powiedzieć +no, po prostu nie wszystko się udaje+. Ja mam takie właśnie podejście, nikt nie jest nieomylny" - dodał prezydent, prosząc mieszkańców o zgłaszanie takich uwag.Rodzina - największy skarb Polski 

Andrzej Duda mówił o rodzinie wychowującej dzieci, jako o "największym skarbie RP na teraz i na przyszłość". "To jest kwestia tego, czy będzie miał kto dalej w Polsce żyć i będzie miał kto dalej dla Polski pracować, czy będzie miał kto, w razie potrzeby, Polski bronić" - powiedział prezydent. Mówił o - jak to określił - "bardzo ofensywnej polityce prorodzinnej" rządu PiS."Państwo jest silne społeczeństwem, a społeczeństwo jest silne rodziną" - podkreślał. Prosił o dalsze wsparcie; mówił, że chciałby, by obecna polityka była nadal w Polsce kontynuowana. "Wierzę w to głęboko, że ona jest dobra dla Polski" - dodał.


Że ona jest dobra dla Polski, zarówno w sensie wewnętrznym dla przeciętnego Polaka, dla nas, dla zwykłych obywateli, dla naszych rodzin, dla rozwijania naszych miejscowości, dla rozwijania w Polsce infrastruktury, dla działania w taki sposób, aby Polska stawała się rzeczywiście normalnym państwem. Takim, jak państwa zachodnioeuropejskie, gdzie jest dobrze rozwinięta infrastruktura, gdzie jest wysoki poziom życia, gdzie wszędzie jest dostęp do podstawowych usług, chociażby tych publicznych, gdzie wszystko funkcjonuje - jak to się mówi - normalnie - mówił Andrzej Duda.


Wizyta w Bielsku Podlaskim i Wysokiem Mazowieckiem

Ponad godzinnym spotkaniem z mieszkańcami w Kuleszach Kościelnych zakończył wizytę w województwie podlaskim prezydent Andrzej Duda.
Wcześniej odwiedził firmy z branży rolniczej - Suempol w Bielsku Podlaskim i Mlekovitę w Wysokiem Mazowieckiem. 

Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda odwiedziła z kolei szkołę podstawową nr 30 im. Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Białymstoku. Z uczniami m.in. dekorowała bożonarodzeniowe świece.

źródło: PAP | red: wsz, sk, maj


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przywódcy powstania styczniowego spoczęli na cmentarzu na wileńskiej Rossie [zdjęcia, wideo]

23.11.2019, 01:59

Na wileńskim Cmentarzu na Rossie w piątek (22.11) po południu zakończyły się uroczystości pochówku 20 uczestników powstania styczniowego, w tym dwóch jego przywódców. Trumny ze szczątkami powstańców spoczęły w kryptach w centralnej kaplicy cmentarza.


Prezydent odznaczył białostockiego historyka prof. Cezarego Kuklę

11.11.2019, 14:11

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu.


Prezydent Andrzej Duda wręczył sztandar żołnierzom 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

27.09.2019, 12:06

To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii jednostki. Prezydent Andrzej Duda wręczył w piątek (27.09) sztandar żołnierzom 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Prezydent Andrzej Duda odwiedził harcerzy nad Jeziorem Rajgrodzkim [zdjęcia]

25.07.2019, 07:17

To podróż sentymentalna - tak o wizycie w obozie harcerskim w Opartowie koło Rajgrodu mówił prezydent Andrzej Duda. Odwiedził we środę (24.07) bazę Orle Gniazdo należącą do ZHP.


"Wieczna pamięć żołnierzom niezłomnym" - powiedział Andrzej Duda w Wysokiem Mazowieckiem [przemówienie, zdjęcia, wideo]

1.03.2019, 07:33

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wysokiem Mazowieckiem.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Gala XX edycji Podlaskiej Marki, fot. Sylwia Krassowska
REGION
24.05.2024, 07:34, akt. 25.05.2024, 13:18

Finał Podlaskiej Marki już za nami [zdjęcia]źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok