Radio Białystok | Wiadomości | Tadeusz Truskolaski wycofuje się ze słów, które wypowiedział wobec białostockiego radnego

Tadeusz Truskolaski wycofuje się ze słów, które wypowiedział wobec białostockiego radnego

autor: Ryszard Minko

24.02.2020, 11:20, akt. 12:29

Prezydent Białegostoku wycofuje się ze słów, które wypowiedział po marszu równości wobec miejskiego radnego.

Fotolia.com
Fotolia.com

Przed białostockim sądem ugodą zakończył się cywilny proces jaki wytoczył radny Henryk Dębowski prezydentowi miasta Tadeuszowi  Truskolaskiemu. Radny domagał się przeprosin za wypowiedź prezydenta, w której mówił o niedopuszczalnym zachowaniu radnego, który miał brać udział w blokowaniu legalnego marszu.

Teraz, na mocy ugody  zawartej przed sądem, na oficjalnej stronie urzędu miejskiego ma być umieszczone oświadczenie z przeprosinami - mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Nie było moim celem obrażanie nikogo. I ustaliliśmy treść oświadczenia, która satysfakcjonuje obie strony,  dlatego, że czasami wypowiada się w emocjach pewne słowa, które mogą być troszkę za daleko idące, bo nie ja decyduję o tym, czy mieszkańcy odbierają Henryka Dębowskiego jako osobę godną reprezentowania ich czy nie. Dlatego uważam, że były za daleko idące

- mówi Tadeusz Truskolaski.

Choć w zawartej ugodzie nie pada słowo "przepraszam” to jej treść satysfakcjonuje radnego Henryka Dębowskiego.

- Pan prezydent wycofał się ze swoich słów. Uznał, że nie powinien nigdy użyć takich sformułowań. Pan prezydent miał czas, żeby to sobie  uzmysłowić i też cieszę się z takiego obrotu sprawy. Wydaje mi się, że w przyszłości też pan prezydent powinien jednak ostrożniej dobierać  słowa. Z naszej strony sprawa jest zamknięta. Będzie zamieszczone  oświadczenie. I też nie chcielibyśmy do tej sprawy wracać - mówi Henryk  Dębowski.

Cywilny proces o ochronę dóbr osobistych rozpoczął się już w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy też sąd proponował  ugodę, jednak stronom nie udało się porozumieć w tej sprawie. Dziś po ponownej propozycji uzgodniono treść oświadczenia, która ma być zamieszona w Internecie.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Będą mediacje pomiędzy prezydentem Białegostoku a przewodniczącym PIRS Jackiem Słomą

9.12.2019, 17:47

Do pojednania nie doszło, będą mediacje pomiędzy prezydentem Białegostoku a Jackiem Słomą, który zgłosił jedno z wielu zgromadzeń w tym samym czasie co Marsz Równości. Jacek Słoma oskarża Tadeusza Truskolaskiego o pomówienie.


Utrzymany wyrok skazujący za hejt pod adresem posła Krzysztofa Truskolaskiego

26.11.2019, 10:32

Na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 5 tys. zł grzywny skazał we wtorek (26.11) Sąd Okręgowy w Białymstoku mężczyznę oskarżonego o groźby, skierowane poprzez wpis internetowy, pod adresem podlaskiego posła KO Krzysztofa Truskolaskiego. Wyrok jest prawomocny.


Nie będzie śledztwa ws. podejrzeń przekroczenia uprawnień przez marszałka województwa

25.11.2019, 17:07

Prokuratura prawidłowo prowadziła postępowanie sprawdzające i miała podstawy, by odmówić wszczęcia śledztwa.


Nie będzie prokuratorskiego postępowania dot. działań prezydenta Białegostoku ws. Marszu Równości

14.11.2019, 13:19

Nie będzie prokuratorskiego postępowania dotyczącego działań prezydenta Białegostoku w sprawie Pierwszego Marszu Równości, który w lipcu przeszedł ulicami miasta. Sąd Rejonowy w Białymstoku utrzymał w mocy decyzję śledczych o odmowie wszczęcia śledztwa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok