Radio Białystok | Wiadomości | Będą mediacje pomiędzy prezydentem Białegostoku a przewodniczącym PIRS Jackiem Słomą

Będą mediacje pomiędzy prezydentem Białegostoku a przewodniczącym PIRS Jackiem Słomą

9.12.2019, 17:47, akt. 17:53

Do pojednania nie doszło, będą mediacje pomiędzy prezydentem Białegostoku a Jackiem Słomą, który zgłosił jedno z wielu zgromadzeń w tym samym czasie co Marsz Równości. Jacek Słoma oskarża Tadeusza Truskolaskiego o pomówienie.

Fotolia.com
Fotolia.com

Będą mediacje pomiędzy prezydentem Białegostoku a Jackiem Słomą - relacja Marty Nazarko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Chodzi o słowa, których prezydent użył podczas jednej z konferencji prasowych. W poniedziałek (9.12) odbyło się posiedzenie pojednawcze.

Jacek Słoma jest przewodniczącym Podlaskiego Instytutu Rzeczpospolitej Suwerennej. 20 lipca chciał zorganizować "Marsz Rodzin w obronie tradycyjnych wartości". W prywatnym akcie oskarżenia przywołał słowa prezydenta, które ten miał wypowiedzieć na konferencji prasowej: "Była próba negocjacji z tym marszem Pana Słomy, żeby oni zmienili trasę i była rozprawa administracyjna i oni się zwyczajnie na to nie zgodzili, bo chodziło o zadymę, chodziło o konfrontację i żeby wywołać burdy i żeby pokazać tak naprawdę, że oni są po jakiejś stronie, ale to jest ciemna strona”. Jacek Słoma napisał, że te słowa to kłamstwa, które go poniżają i narażają na utratę zaufania niezbędnego przy jego działalności publicznej. Przypomniał też, że jego zgromadzenie się nie odbyło i od początku podkreślał, że nie chce protestować przeciwko komukolwiek, ale chce zamanifestować własne poglądy.

Dlatego od prezydenta oczekuje przede wszystkim przeprosin.

W swoim akcie oskarżenia napisał, że co do kary jakiej będzie żądał, wypowie się później. W przypadku skazania chce też, by prezydent zapłacił 30 tys. zł nawiązki na cel społeczny. Jest jednak jeszcze szansa na porozumienie - mówi reprezentujący Jacka Słomę, mec. Myślibór Biały. - Na chwilę obecną będziemy mediować, jeśli się uda, to na pewno zawrzemy ugodę, jeśli nie to ponownie spotkamy się w sądzie i będziemy prowadzić postępowanie dowodowe - powiedział mec. Biały.

Prezydent Tadeusz Truskolaski był na posiedzeniu pojednawczym, nie chciał jednak komentować tej sprawy. Potwierdził jedynie, że będą jeszcze mediacje.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Sąd w Białymstoku podtrzymał decyzję prokuratury ws. Marszu Równości

14.11.2019, 14:00

Nie będzie prokuratorskiego postępowania dotyczącego działań prezydenta Białegostoku w sprawie Pierwszego Marszu Równości, który w lipcu przeszedł ulicami miasta. Sąd Rejonowy w Białymstoku utrzymał w mocy decyzję śledczych o odmowie wszczęcia śledztwa.


Nie będzie prokuratorskiego postępowania dot. działań prezydenta Białegostoku ws. Marszu Równości

14.11.2019, 13:19

Nie będzie prokuratorskiego postępowania dotyczącego działań prezydenta Białegostoku w sprawie Pierwszego Marszu Równości, który w lipcu przeszedł ulicami miasta. Sąd Rejonowy w Białymstoku utrzymał w mocy decyzję śledczych o odmowie wszczęcia śledztwa.


Organizator Marszu Rodzin w Białymstoku twierdzi, że Tadeusz Truskolaski naruszył jego dobra osobiste

30.07.2019, 17:25

Organizator Marszu Rodzin w Białymstoku twierdzi, że prezydent miasta naruszył jego dobra osobiste.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok