Radio Białystok | Wiadomości | Organizator Marszu Rodzin w Białymstoku twierdzi, że Tadeusz Truskolaski naruszył jego dobra osobiste

Organizator Marszu Rodzin w Białymstoku twierdzi, że Tadeusz Truskolaski naruszył jego dobra osobiste

30.07.2019, 17:25, akt. 31.07.2019, 09:57

Organizator Marszu Rodzin w Białymstoku twierdzi, że prezydent miasta naruszył jego dobra osobiste.

Fotolia.com
Fotolia.com

Chodzi o wypowiedzi prezydenta Tadeusza Truskolaskiego pod adresem Przewodniczącego Rady Programowej Podlaskiego Instytutu Rzeczypospolitej Suwerennej - Jacka Słomy. Dotyczyły one Marszu Rodzin, który był jedną z kontrmanifestacji wobec Marszu Równości.

Przedstawiciele Instytutu mają zastrzeżenia do tego, co mówił prezydent podczas konferencji 22 lipca i co napisał w zażaleniu skierowanym do białostockiego sądu. 


Pan Prezydent insynuuje, że chodziło o zadymę, chodziło o konfrontację i żeby wywołać burdy. Również w trakcie postępowania sądowego - w uzasadnieniu swojego pisma procesowego insynuuje, że pan Jacek Słoma jest za agresją i jakąkolwiek przemocą, że jego działania miały doprowadzić do wywołania zamieszek. Jest to niedopuszczalne żeby na konferencji prasowej, czyli w przestrzeni publicznej oskarżać osobę prywatną o to, że miała takie intencje.

 - mówi prezes Instytutu Przemysław Klimek


Przedstawiciele Podlaskiego Instytutu Rzeczypospolitej Suwerennej złożyli w urzędzie miejskim pismo, w którym domagają się przeprosin.


Wnosimy o to, aby prezydent przeprosił Jacka Słomę na profilu społecznościowym Facebook, Twitter, ale również na stronie internetowej. Pomimo tych przeprosin wzywa również do zwrócenia kwoty zadośćuczynienia na jeden, wskazany cel społeczny i również wskazujemy, że same wystąpienie publiczne prezydenta wyczerpuje znamiona przepisu 212 Kodeksu Karnego par. 1. i 2., czyli zniesławienie i w tej materii również będziemy podejmować kroki prawne, a również będziemy dokonywać analiz prawnych czy ewentualnie doszło do innych naruszeń przepisów prawa.

 - dodaje Przemysław Klimek


Wnioskodawcy żądają 20 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Pro - prawo do życia. Zapowiadają też, że jeśli prezydent nie przeprosi Jacka Słomy w ciągu tygodnia - skierują sprawę do sądu.

źródło: Paweł Andrukiewicz | red: maj, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok