Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy radni podzielili 12 mln zł na inwestycje i projekty

Podlascy radni podzielili 12 mln zł na inwestycje i projekty

autor: Renata Reda

24.02.2020, 19:38, akt. 25.02.2020, 07:29

W Białymstoku będzie kolejna edycja Festiwalu "Disco pod Gwiazdami", ale imprezy na podobną skalę transmitowane przez ogólnopolską telewizję mają być też w dwóch innych miastach. Takie są plany marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego.

pieniądze - fot. Monika Kalicka
pieniądze - fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Podlascy radni podzielili 12 mln zł na inwestycje i projekty - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Podlascy radni zatwierdzili w poniedziałek (24.02) zmiany w tegorocznym budżecie i na promocję regionu przeznaczyli dodatkowo 3 miliony 400 tysięcy złotych.


Podlaskie ma być rozpoznawalne w kraju i na świecie

Marszałek Artur Kosicki planuje wstępnie duże wydarzenia transmitowane przez ogólnopolskie media w Łomży i Augustowie, choć zaznacza, że ustaleń jeszcze żadnych nie ma. Chce, by Podlaskie było rozpoznawalne w kraju i na świecie.  

Ma zmienić się też oprawa gali prestiżowego konkursu organizowanego przez marszałka "Podlaska Marka". 


Chcemy zrobić prawdziwe show, które będzie wstępem do Expo 2020. Musimy promować to, co mamy najlepsze, musimy się pokazywać, żeby zaistnieć nie tylko w kraju, ale też za granicą – mówił marszałek.


Podczas sejmiku kilkoro radnych zwracało uwagę, że plany związane z promocją regionu są zbyt ogólne. A zapis o pieniądzach na nie był ujęty w jednej uchwale razem ze zmianami dotyczącymi budowy dróg czy doposażenia w sprzęt medyczny szpitali. Dlatego radny Koalicji Obywatelskiej Jacek Piorunek wnioskował o oddzielne głosowanie w kwestii związanej z pieniędzmi na promocję. Ale jego wniosek nie przeszedł i radni głosowali nad uchwałą, która zawierała wszystkie wprowadzane zmiany do budżetu.


12 milionów złotych do podziału 

Sejmik podzielił na różne inwestycje i projekty 12 milionów złotych, ale nie zwiększył deficytu - zaznacza skarbnik województwa Paweł Jungerman. Dodaje, że te pieniądze Zarząd uzyskał w wyniku zwiększenia środków unijnych przy realizacji drogi Markowszczyzna-Łapy. Z nich 4 miliony złotych będą przeznaczone na drogi Dąbrowa Białostocka-Sokółka, Nowogród-Łomża, Łomża-Śniadowo,  Lipsk-granica państwa, a także na remonty dróg i chodników w podlaskich miejscowościach.

Pieniądze trafią też do Białostockiego Centrum Onkologii, szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku i psychiatrycznego w Choroszczy, do Teatru Dramatycznego w Białymstoku oraz do Podlaskiego Instytutu Kultury.

Półtora miliona złotych podlascy radni przyznali na budowę ścieżki dydaktycznej nad rzeką Narew w Tykocinie. Trasa pieszo-rowerowa ma mieć nawierzchnię z kostki kamiennej, powstanie oświetlenie, ławki, postawione będą tablice edukacyjne i posadzone rośliny.

Sejmik wsparł też Starostwo Powiatowe w Białymstoku kwotą 300 tysięcy złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na budowę boiska sportowego wielofunkcyjnego z bieżnią, skocznią w dal i siłownią zewnętrzną przy Zespole Szkól Mechanicznych im. Stefana Czarneckiego w Łapach.

Sejmik przyjął stanowisko w sprawie rządowego programu Fundusz Dróg  Samorządowych (FDS).

Radni, w piśmie skierowanym do Prezydenta RP, Marszałka Sejmu, Premiera i podlaskich parlamentarzystów wnioskują o włączenie do programu FDS wszystkich dróg wojewódzkich (obecnie dofinansowanie z tego programu mogą otrzymać prace na drogach powiatowych i gminnych, mosty w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych, a także drogi wojewódzkim o znaczeniu obronnym).

Radni wnioskują również o zwiększenie puli pieniędzy w programie.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Michałowie powstanie pierwsza w Polsce szkoła disco polo [wideo]

20.02.2020, 15:37

Pierwsza w Polsce szkoła disco polo - to nowa promocyjna nazwa Zespołu Szkół w Michałowie.


Marszałek województwa podlaskiego podsumował działania promocyjne w 2019 r.

27.01.2020, 14:33

Benefis Zenka Martyniuka, Disco Pod Gwiazdami czy Pływanie na Byle Czym. To tylko niektóre imprezy, jakie w 2019 roku wsparł zarząd województwa podlaskiego.


Ok. 74 tys. osób na festiwalu "Disco pod Gwiazdami"

8.08.2019, 15:58

Celem była promocja regionu i w ocenie marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego to się udało. W ubiegły weekend (3-4.08) podczas dwudniowej imprezy "Disco pod Gwiazdami" przed sceną bawiło się w sumie około 74 tys. osób.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Paweł Wądołowski
21.05.2024, 19:41, akt. 22.05.2024, 19:45

Do skansenu w Nowogrodzie trafił ponad stuletni strój

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok