Radio Białystok | Wiadomości | Władysław Kosiniak-Kamysz przerywa kampanię wyborczą w Podlaskiem

Władysław Kosiniak-Kamysz przerywa kampanię wyborczą w Podlaskiem

autor: Jakub Mikołajczuk

9.03.2020, 19:06, akt. 19:13

Władysław Kosiniak-Kamysz przerywa kampanię wyborczą w województwie podlaskim, by wziąć udział w zwołanej na wtorek (10.03) przez prezydenta Andrzeja Dudę Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

fot. Jakub Mikołajczuk
fot. Jakub Mikołajczuk

Kandydat na prezydenta Polski powiedział na konferencji prasowej w Suwałkach, że troska o zdrowie Polaków w związku z epidemią koronawirusa, jest teraz sprawą najważniejszą.

To pokazuje jak bardzo sytuacja jest poważna, bo pan Prezydent ostatni raz Radę Bezpieczeństwa Narodowego zwołał w 2016 roku i raczej nie korzystał z tego typu konsultacji - co uważam za daleko idący błąd. Oczywiście w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego wezmę udział, bo w sprawach bezpieczeństwa zdrowotnego dla mnie jako lekarza jest to najważniejsza sprawa. Sytuacja wydaje się coraz bardziej poważna, trzeba działać szybko i mam nadzieję, że nikt nie będzie kampanijnie wykorzystywał tej sytuacji.

Lider PSL, odpowiadając na pytania dziennikarzy podkreślił, że jako prezydent Polski nie podpisałyby ustawy wprowadzającej małżeństwa jednopłciowe, czy dopuszczającej adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

Nie jestem zwolennikiem adopcji dzieci przez pary homoseksualne, nie jestem zwolennikiem małżeństw homoseksualnych - a o związkach partnerskich warto rozpisać referendum, bo ta sprawa nie jest rozstrzygnięta. Jeżeli do mnie jako prezydenta trafiłaby ustawa mówiąca o dziedziczeniu o sprawach dostępności do informacji medycznej to taką ustawę bym podpisał i nie różnię się tu niczym, od innych kandydatów w tych wyborach, jak np. od Andrzeja Dudy.

Po konferencji Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z wyborcami w sali PWSZ w Suwałkach.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W związku z koronawirusem, białostoczanin chce pomagać sąsiadom w robieniu zakupów

9.03.2020, 18:21

Nietypowe ogłoszenia zawisły na wejściach do klatek na jednym z bloków w centrum Białegostoku. Wywiesił je jeden z mieszkańców, aktywista miejski - Radosław Puśko.


Jacek Żalek apeluje do wyborców o poparcie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich

9.03.2020, 16:55

To apel do wyborców, by w zbliżających się wyborach prezydenckich poparli Andrzeja Dudę. Podlaski poseł Jacek Żalek z Porozumienia mówił w poniedziałek (9.03) w Białymstoku, że konieczna jest współpraca na linii: rząd - prezydent.


Białostockie szpitale przygotowują się na przyjęcie większej liczby pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem

9.03.2020, 14:47

Specjalny kontener, w którym będzie wstępna kwalifikacja chorych stanął przed wejściem na SOR Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Taki sam ustawiono też przy szpitalu zakaźnym przy Żurawiej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok