Radio Białystok | Wiadomości | Od poniedziałku do odwołania zamknięty dla interesantów Urząd Miejski w Białymstoku

Od poniedziałku do odwołania zamknięty dla interesantów Urząd Miejski w Białymstoku

14.03.2020, 14:05, akt. 14:35

Od poniedziałku, 16 marca do odwołania będzie zamknięty dla interesantów Urząd Miejski w Białymstoku - zapowiedziały w sobotę (14.03) władze miasta. Osobiście będzie można jedynie załatwiać sprawy związane z rejestracją zgonów i urodzeń. Zarejestrować pojazdy można tylko po wcześniejszym umówieniu terminu.

Fot. Marcin Mazewski
Fot. Marcin Mazewski

Zastępcy prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński i Rafał Rudnicki poinformowali w sobotę na konferencji prasowej, że mieszkańcy mogą się kontaktować z urzędem mailowo urzad@um.bialystok.pl lub dzwoniąc na infolinię 85 879 79 79; działają też wszystkie inne telefony do urzędników.Władze miasta zaapelowały do mieszkańców, aby zostali w domu.


- Najważniejsza jest odpowiedzialność każdego z nas, za siebie i innych, zachowanie zdrowego rozsądku i czujności oraz unikanie bezpośrednich kontaktów - mówił wiceprezydent Tuchliński.


Przemysław Tuchliński uzasadnił, że zamknięcie urzędu dla interesantów ma ograniczyć przepływ osób, ruch mieszkańców, by zmniejszać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.Rejestracja zgonów i urodzeń prowadzona jest w budynku urzędu przy ul. Branickiego 3/5.


- Rejestracja pojazdów będzie możliwa tylko i wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym za pośrednictwem infolinii - mówił Tuchliński. 


Zaznaczył przy tym, że zamknięcie urzędu dla interesantów nie oznacza, że urząd nie będzie pracował. - Kontakt z urzędnikami wciąż jest możliwy przez internet i telefon - mówił Tuchliński. Dodał, że urzędnicy pracują "bez bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami", głównie zdalnie i przez telefon. Do urzędu mogą wchodzić pracownicy urzędu, którzy są na dyżurach oraz umówieni telefonicznie interesanci.

Wiceprezydent Rafał Rudnicki dodał, że zamknięcie urzędu dla interesantów jest zgodne z wytycznymi Unii Metropolii Polskich. Podobne decyzje w trosce o mieszkańców podejmują inne duże polskie miasta, co wpisuje się w decyzje ogłoszone w piątek przez polski rząd.


Zamknięte targowisko przy ul. Kawaleryjskiej


Od niedzieli przez co najmniej dwa tygodnie nieczynne będzie również targowisko miejskie przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku - poinformował Rudnicki. Dodał, że nie zmienia się rekrutacja do przedszkoli w mieście. Wymóg złożenia papierowych dokumentów ma być spełniony w ten sposób, że będzie je można wrzucać do skrzynek wystawionych w holu, przedsionku lub nawet wiatrołapie poszczególnych przedszkoli, a jeśli ktoś nie ma wydrukowanego wniosku, będzie mógł go wziąć, bo takie dokumenty będą wykładane przy skrzynkach.


Codzienne konferencje prasowe władz Białegostoku


Władze miasta zapowiedziały organizowanie codziennych - z wyjątkiem niedzieli - konferencji prasowych zawsze o 11:00. Są one dostępne na portalach społecznościowych; mieszkańcy, internauci, dziennikarze, mogą na bieżąco zadawać pytania i otrzymują odpowiedzi.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szpital Wojewódzki w Łomży - jednoimiennym szpitalem zakaźnym w Podlaskiem

14.03.2020, 12:25

Szpital wojewódzki w Łomży od poniedziałku (16.03) będzie funkcjonował jako placówka zakaźna do walki z COVID-19. Tam będą kierowani pacjenci zarażeni koronawirusem.


Władze Łomży proszą ministra zdrowia o zmianę decyzji ws. szpitala w tym mieście

13.03.2020, 20:28

Władze Łomży zwróciły się w piątek (13.03) do ministra zdrowia o zmianę decyzji, na mocy której szpital wojewódzki w tym mieście znalazł się na liście placówek, które zostaną przekształcone w szpitale zakaźne. Będą do nich trafiać wszyscy pacjenci w regionie chorzy na COVID-19.


Przed wejściem na łomżyński oddział zakaźny powstała tymczasowa izba przyjęć

13.03.2020, 19:12

Tymczasowa izba przyjęć powstała przed wejściem na oddział zakaźny łomżyńskiego szpitala. 


Wkrótce testy na obecność koronawirusa będą robione także w Białymstoku

13.03.2020, 17:31

W najbliższych dniach w Białymstoku mają ruszyć testy na oznaczenie koronawirusa w próbkach pobieranych od pacjentów - poinformowano w piątek (13.03) po południu na konferencji prasowej w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.


BCO zaostrza procedury związane z przebywaniem w szpitalu i jego poradniach

13.03.2020, 17:17

Białostockie Centrum Onkologii wprowadza dodatkowe procedury związane z przebywaniem w szpitalu i jego poradniach specjalistycznych. To w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.


Wpływ koronawirusa na płuca

13.03.2020, 14:49

Rozmawiamy o leczeniu raka płuc i wpływie koronawirusa na ten narząd.


Coraz mniej białostoczan oddaje krew - wszystko przez koronawirusa

13.03.2020, 14:45

Mniej honorowych dawców odwiedza białostockie centrum krwiodawstwa. Jest to związane z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. 


Mecze piłkarskiej ekstraklasy odwołane - Jagiellonia nie zagra w marcu z Cracovią i Wisłą Płock

13.03.2020, 13:34

Co najmniej do końca marca kibice nie obejrzą meczów piłkarskiej ekstraklasy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
BAJM OiFP


Fotolia.com
WYPADEK
30.09.2022, 09:03, akt. 09:06

Wypadek na ul. Zjazd w Łomży

Pakowanie paczek do "Gwiazdki z książką", fot. Monika Kalicka
REGION
29.09.2022, 11:51, akt. 11:56

Druga edycja akcji "Czytanie ma głos"

Źródło: Archiwum
SUWAŁKI
28.09.2022, 20:52, akt. 21:15

Suwałki mają nowy herb
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok