Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Łomży organizują zbiórkę na maski ochronne i płyny do dezynfekcji dla szpitala

Mieszkańcy Łomży organizują zbiórkę na maski ochronne i płyny do dezynfekcji dla szpitala

autor: Paweł Wądołowski

15.03.2020, 14:02, akt. 14:15

Mieszkańcy Łomży chcą pomóc personelowi łomżyńskiego szpitala. 

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Placówka ma zajmować się chorymi na COVID-19 wywołaną przez koronawirusa. Zorganizowali w internecie zbiórkę, z której dochód ma być przeznaczony np. na zakup maseczek czy płynów do dezynfekcji, jeżeli zabraknie ich w szpitalu - mówi pomysłodawca zbiórki Marcin Grodzki.


Taka spontaniczna akcja pojawiła się po tym co zobaczyłem w lokalnym internecie. Okazało się, że bardzo dużo ludzi z Łomży chce wspomóc personel szpitala w walce z koronawirusem. Tu, na pierwszym froncie walki, czyli od pań salowych, po pracowników technicznych, poprzez pielęgniarki i lekarzy, a także zarząd szpitala. Widać było, że ta pomoc ludziom się wylewa z serca, chcą ją gdzieś tam zorganizować. Wystarczyło tylko dorzucić impuls. No i jak widać po tempie zbiórki, przez kilkanaście godzin udało się zebrać połowę tej zaplanowanej kwoty - mówi Marcin Grodzki.


Cel określony jest na dziesięć tysięcy złotych. Do organizatora zbiórki zgłaszają się także właściciele zamkniętych teraz restauracji. 


Jest też pomysł, żeby wesprzeć stołówkę szpitala. Zgłaszają się osoby, które prowadzą w Łomży gastronomię, a z racji tego, że lokale są pozamykane, chcą przekazać zupełnie za darmo produkty, które w kuchniach są i tak, bo były zaopatrzone, a nie da rady z nich skorzystać. I żeby się nie zmarnowały, to mam nadzieję, że w poniedziałek na spotkaniu z dyrekcją szpitala i z prezydentem uda się ustalić jak akcję przeprowadzić i jakie są najpilniejsze potrzeby - dodaje Marcin Grodzki.


Link do zbiórki jest dostępny na stronie internetowej.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia łomżyński szpital od poniedziałku (16.03) będzie przekształcony w tzw. jednoimienny szpital zakaźny dla osób chorych lub podejrzanych o zachorowanie na COVID 19.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szpital Wojewódzki w Łomży - jednoimiennym szpitalem zakaźnym w Podlaskiem

14.03.2020, 12:25

Szpital wojewódzki w Łomży od poniedziałku (16.03) będzie funkcjonował jako placówka zakaźna do walki z COVID-19. Tam będą kierowani pacjenci zarażeni koronawirusem.


Trwa ewakuacja pacjentów ze szpitala w Łomży [zdjęcia, wideo]

14.03.2020, 12:01

Wypisywanie do domów tych, których stan na to pozwala i szukanie dla pozostałych pacjentów miejsc dalszej hospitalizacji w innych placówkach - w łomżyńskim szpitalu trwają przygotowania do przyjmowania zarażonych koronawirusem pacjentów.


Straż miejska w Białymstoku i Łomży sprawdzi czy młodzież gromadzi się w miejscach publicznych

13.03.2020, 16:47

To akcja, która ma zapobiegać gromadzeniu się młodzieży m.in. w galeriach handlowych. 


PKS Nova ogranicza kursy - chodzi o bezpieczeństwo podróżnych

13.03.2020, 13:11

Spółka PKS Nova zawiesza kursy dalekobieżne i ogranicza ruch na trasach lokalnych. Chodzi o bezpieczeństwo podróżnych i kierowców w związku z zagrożeniem koronawirusem.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok