Radio Białystok | Wiadomości | Pierwszy pacjent z koronawirusem w Podlaskiem czuje się dobrze, pochodzi spod Białegostoku

Pierwszy pacjent z koronawirusem w Podlaskiem czuje się dobrze, pochodzi spod Białegostoku

autor: Grzegorz Pilat

18.03.2020, 13:02, akt. 19.03.2020, 07:30

Pierwszy pacjent w Podlaskiem, u którego we wtorek (17.03) wieczorem potwierdzono koronawirusa, czuje się dobrze - poinformowała w środę (18.03) rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku Katarzyna Malinowska-Olczyk.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com


0:00
0:00
Z podlaskim pacjentem "zero" rozmawia Grzegorz Pilat | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Pacjent - to jak podał w środę w internetowym oświadczeniu wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski - mężczyzna z powiatu białostockiego, "w sile wieku".

Jak udało nam się ustalić, to 35-letni Krzysztof Drabikowski, mieszkaniec podbiałostockiego Sobolewa, który ostatnio przyjechał z zagranicy. Mężczyzna jest muzykiem. Koncertował m.in. w Anglii, Niemczech i Holandii. Jak nam powiedział czuje się dobrze.


Pacjent przebywa na oddziale zakaźnym


Pacjent przebywa na oddziałach zakaźnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Rzeczniczka szpitala USK poinformowała, że pacjent z koronawirusem jest w dobrym stanie, choroba przebiega u niego "łagodnie", chory jest leczony objawowo. Dodała, że jeżeli ten stan się nie pogorszy, pacjent pozostanie w USK.Pierwszy przypadek koronawirusa w PodlaskiemWzrasta w regionie zarówno liczba hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa jak i osób poddanych kwarantannie, czy będących pod nadzorem epidemiologicznym. Według najnowszych danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, obecnie w regionie z podejrzeniem koronawirusa jest hospitalizowanych 5 osób, 274 podlegają kwarantannie, 453 są pod nadzorem epidemiologicznym, od 210 pobrano próbki do badań (u jednej osoby potwierdzono koronawirusa).W mediach społecznościowych pojawiły się informacje i zdjęcie od samego zainteresowanego mężczyzny. Skarżył się w mediach, że - w jego ocenie - niewłaściwie wyglądała opieka nad nim przed diagnozą.

Wojewoda powiedział, że - jeśli pacjent podlegał kwarantannie - to w tym czasie miał wykonywać polecenia sanepidu, a jeśli miał wskazania do hospitalizacji czy poszedł do szpitala, to decyzje w jego sprawie podejmował lekarz. "Stąd też procedury były uruchamiane zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie wytycznymi" - powiedział Bohdan Paszkowski.

Wojewoda dodaje, że ta sytuacja będzie wyjaśniana.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Bohdan Paszkowski

18.03.2020, 11:50

- Myślę, że sytuacja łomżyńska będzie się stabilizować (...) Dlaczego Łomża? Zgodnie z wytycznymi MZ trzeba było znaleźć placówkę o wieloprofilowym zakresie, gdzie będzie miejsce na poród, na zabieg kardiologiczny, na intensywną terapię, itd.


Wojewoda podlaski: szpital MSWiA w Białymstoku drugim po Łomży do opieki nad pacjentami z koronawirusem

18.03.2020, 11:09

Gdy w szpitalu w Łomży nie będzie już miejsc do opieki nad pacjentami z koronawirusem, szpital MSWiA w Białymstoku będzie drugim w regionie do świadczenia tej opieki - wynika z informacji przedstawionych w środę przez wojewodę podlaskiego.


Pierwszy przypadek koronawirusa w Podlaskiem, 246 w Polsce

17.03.2020, 21:24

Koronawirus jest już w całym kraju. Pierwszy przypadek zakażenia nowym patogenem potwierdzono także w województwie podlaskim. Pacjent to mężczyzna w sile wieku, jego rodzina jest pod nadzorem epidemiologicznym - poinformował Podlaski Urząd Wojewódzki.


Otwarto przejście graniczne w Ogrodnikach, by rozładować kolejkę na wjazd do Polski

17.03.2020, 19:34

Żeby rozładować kolejki na przejściu granicznym w Budzisku i skrócić tam czas oczekiwania na wjazd do Polski, we wtorek po południu uruchomione zostały odprawy na sąsiednim polsko-litewskim przejściu granicznym w Ogrodnikach - podał Podlaski Oddział SG.


Szpital MSWiA w Białymstoku będzie przeznaczony do leczenia zakażonych koronawirusem

17.03.2020, 18:20

Szpital MSWiA w Białymstoku będzie drugim w regionie, po wojewódzkim w Łomży, tzw. jednoimiennym szpitalem zakaźnym do opieki nad pacjentami z koronawirusem - taką decyzję podjął we wtorek (17.03) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 10:58

Dzień Rodziny w Hodyszewie

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok