Radio Białystok | Wiadomości | Kolejne transporty ze środkami ochrony osobistej trafiają do podlaskich placówek medycznych

Kolejne transporty ze środkami ochrony osobistej trafiają do podlaskich placówek medycznych

autor: Wojciech Szubzda

24.03.2020, 16:44, akt. 17:16

O zaopatrzeniu prawie 30 szpitali, stacji krwiodawstwa i pogotowia informuje Podlaski Urząd Wojewódzki. Chodzi m.in. o kombinezony czy maseczki, które pochodzą z Agencji Rezerw Materiałowych. Urząd nie podaje, ile dokładnie tego sprzętu trafiło we wtorek (24.03) do naszego regionu.

Kolejne transporty ze środkami ochrony osobistej trafiają do podlaskich placówek medycznych, źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki
Kolejne transporty ze środkami ochrony osobistej trafiają do podlaskich placówek medycznych, źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki

O zaopatrzeniu placówek poinformował wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski na nagranym filmie umieszczonym w mediach społecznościowych.

- Otrzymaliśmy możliwość wzbogacenia szpitali w niezbędny sprzęt typu kombinezony, gogle, rękawice, ochraniacze i inne tego rodzaju rzeczy ochronny osobistej. Te transporty do szpitali czy innych jednostek zaangażowanych w walkę z koronawirusem będą dzisiaj docierać - zapowiada wojewoda Bohdan Paszkowski.

Sprzęt rozwożą żołnierze z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wojewoda Bohdan Paszkowski liczy, że kolejne placówki dostaną niezbędną pomoc.

Oczywiście liczymy na kolejne tego typu rodzaju transporty, stąd też proszę o wyrozumiałość i również o  świadomość taką, że kolejne partie też będą uruchamiane, tak aby pracownicy, którzy walczą z koronawirusem na tych pierwszych liniach ten niezbędny sprzęt ochrony osobistej posiadali 

- mówi wojewoda.

Wsparcie dla podlaskich szpitali czy  stacji pogotowia ratunkowego oferuje wiele podlaskich firm i instytucji. Np. Jagiellonia Białystok przekazała pogotowiu ratunkowemu w Białymstoku m.in. ozonator i środki do dezynfekcji, a pracownicy Opery szyją maseczki ochronne.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prezydent Białegostoku apeluje o regulowanie zobowiązań przed terminem, by stworzyć "fundusz solidarnościowy"

24.03.2020, 15:42

Prezydent Białegostoku zaapelował we wtorek (24.03) do mieszkańców, w tym działających w mieście przedsiębiorców, którzy mają możliwość regulowania zobowiązań czynszowych czy podatkowych, by wpłacali pieniądze z wyprzedzeniem. Jak argumentował, stworzyłoby to "fundusz solidarnościowy" do pomocy tym, którzy tracą źródła utrzymania.


Podlascy samorządowcy próbują ratować miejsca pracy zagrożone z powodu epidemii koronawirusa

24.03.2020, 14:39

Jedne samorządy jeszcze zastanawiają się nad formą pomocy dla miejscowych przedsiębiorców, inne już wprowadziły ulgi w podatkach.


Spółka Van Pur przekaże pieniądze na pomoc dla szpitali i małych firm

24.03.2020, 14:08

To pieniądze na pomoc dla szpitali i małych firm, które w związku z epidemią koronawirusa mają problemy. Spółka Van Pur - właściciel Browaru Łomża przekaże dwa miliony złotych. Po milionie trafi do placówek medycznych i na Fundusz dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok