Radio Białystok | Wiadomości | Pracownik łomżyńskiego szpitala ma koronawirusa

Pracownik łomżyńskiego szpitala ma koronawirusa

autor: Paweł Wądołowski

29.03.2020, 13:59, akt. 20:33

Pełniący obowiązki dyrektora łomżyńskiego szpitala Jacek Roleder powiedział dziennikarzowi Polskiego Radia Białystok, że jeden z pracowników radiologii jest zakażony koronawirusem - wynik testu okazał się pozytywny.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Mężczyzna, który pracuje w dwóch szpitalach - w Łomży i Grajewie - ma koronawirusa - relacja Pawła Wądołowskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


- Tak, jeden z pracowników faktycznie ma dodatni wynik na koronawirusa. Został powiadomiony sanepid - mówi Jacek Roleder.

Ze wstępnych informacji wynika, że najprawdopodobniej dziesięciu pracowników działu, którzy mieli kontakt z mężczyzną, będzie poddanych kwarantannie. Dyrektor łomżyńskiego szpitala wystąpił już do wojewody o przesunięcie pracowników do placówki, tak, żeby mogła funkcjonować bez przeszkód. 

Ten sam zakażony mężczyzna pracował też na Oddziale Kardiologicznym Szpitala w Grajewie, w związku z czym oddział został zamknięty, a pracownicy poddani kwarantannie domowej. Pobrano od nich także wymazy do badań. Pacjenci z oddziałów kardiologicznego i wewnętrznego są transportowani do szpitala w Łomży.

Kwarantannie poddanych jest także ośmiu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Żona jednego z nich pracuje w szpitalu i miała kontakt z zarażonym mężczyzną. Strażacy są na kwarantannie w Domu Seniora, a w całym budynku Straży prowadzona jest dezynfekcja.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy (od pracowników szpitala) zakażony koronowirusem technik radiologii miał także dyżury w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, gdzie ostatnio stwierdzono kilkanaście przypadków zarażenia patogenem. Stamtąd więc wirus mógł zostać przywieziony.


źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Papież zaapelował o globalny rozejm w związku z pandemią koronawirusa

29.03.2020, 13:55

Papież Franciszek, zwracając się w niedzielę (29.03) do wiernych, zaapelował o natychmiastowy i globalny rozejm w związku z pandemią koronawirusa. Podkreślił też, że czas ten wymaga wzmocnienia braterskich relacji, przezwyciężenia antagonizmów oraz dialogu.


Podlascy więźniowie produkują nawet kilkaset maseczek dziennie

29.03.2020, 13:40

Podlascy więźniowie szyją maseczki ochronne dla pracowników służby zdrowia. Każdego dnia osadzeni produkują nawet kilkaset maseczek.


Dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego rodzicom dzieci do 8 roku życia

28.03.2020, 20:47

Będzie przysługiwać dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do 8. roku życia z powodu zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka z powodu epidemii koronawirusa – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


MZ: 79 nowych przypadków koronawirusa; zmarła kolejna osoba

29.03.2020, 09:47

Testy laboratoryjne potwierdziły 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w sumie zakażenie wykryto u 1717 osób - poinformowało w niedzielę rano (29.03) Ministerstwo Zdrowia. Z powodu koronawirusa zmarła 19. osoba - to 75-letni pacjent szpitala w Bytomiu.


Starszy mężczyzna z powiatu zambrowskiego zarażony koronawirusem

29.03.2020, 09:30

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonym pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASźródło: stock.adobe.com
UWAGA!
29.05.2020, 08:04, akt. 09:24

Uwaga na kleszcze w podlaskich lasach

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok