Radio Białystok | Wiadomości | Dyrektor szpitala w Łomży wprowadza ograniczenia dla pracowników placówki

Dyrektor szpitala w Łomży wprowadza ograniczenia dla pracowników placówki

autor: Paweł Wądołowski

30.03.2020, 17:01, akt. 17:09

Pracownicy Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Łomży nie będą mogli pracować w innych placówkach. Taką decyzję podjął pełniący obowiązki dyrektora placówki, Jacek Roleder.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Ograniczenie ma zapobiec przenoszeniu wirusa między szpitalami i związanego z tym ryzykiem. Jak jest to niebezpieczne pokazał przykład technika radiologii, który pracował w szpitalach w Warszawie, Łomży i Grajewie, a wykryto u niego koronawirusa. W związku z tym część pracowników oddziału musiała iść na kwarantannę domową. Wyniki ich badań mają być znane we wtorek (30.03). 


Podobny problem ma szpital w Grajewie, gdzie także pracował zarażony technik. W związku z tym dyrektor placówki podjął decyzję o zamknięciu oddziału kardiologicznego. Jego pracownicy trafili na kwarantannę, a od wszystkich pobrano próbki. Wyniki pierwszych badań nie potwierdziły zarażenia, ale wszyscy mają mieć je powtórzone w środę. Jeżeli te także dadzą wynik ujemny oddział będzie przyjmował pacjentów od piątku.
W łomżyńskim szpitalu cały czas brakuje sprzętu, ale placówka jest przygotowana na przyjęcie pierwszej fali pacjentów - mówi pełniący obowiązki dyrektora szpitala, Jacek Roleder. W tej chwili w szpitalu jest sześciu pacjentów zarażonych koronawirusem.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Zamknięto oddział grajewskiego szpitala

29.03.2020, 15:38

Oddział kardiologiczny grajewskiego szpitala został zamknięty. Było to konieczne, bo jeden z pracowników ma potwierdzone zakażenie koronawirusem.


Pracownik łomżyńskiego szpitala ma koronawirusa

29.03.2020, 13:59

Pełniący obowiązki dyrektora łomżyńskiego szpitala Jacek Roleder powiedział dziennikarzowi Polskiego Radia Białystok, że jeden z pracowników radiologii jest zakażony koronawirusem - wynik testu okazał się pozytywny.


Samorządy miast i gmin powiatu łomżyńskiego przekażą pieniądze lokalnym jednostkom służby zdrowia

26.03.2020, 14:37

Ponad 40 tys. zł przekażą samorządy miast i gmin powiatu łomżyńskiego lokalnym jednostkom służby zdrowia.


Władze łomżyńskiego szpitala czekają na obiecany sprzęt i dziękują darczyńcom

26.03.2020, 14:06

Cały czas czekamy na obiecany sprzęt - mówi pełniący obowiązki dyrektora łomżyńskiego szpitala Jacek Roleder. Ale jednocześnie w rozmowie z naszym reporterem uspokaja, że przy obecnej liczbie pacjentów w placówce, jej wyposażenie jest wystarczające.


Podlaskie oddziały zakaźne mają odpowiednią ilość środków ochrony osobistej, ale to się może zmienić

25.03.2020, 15:48

Na najbliższe dni podlaskie oddziały zakaźne mają odpowiednią ilość środków ochrony osobistej dla pacjentów i pracowników. Jednak - jak alarmują dyrektorzy niektórych z nich - ta sytuacja szybko może się zmienić.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok