Radio Białystok | Wiadomości | Augustów: Komendant policji wnioskuje o wprowadzenie zakazu nocnej sprzedaży alkoholu

Augustów: Komendant policji wnioskuje o wprowadzenie zakazu nocnej sprzedaży alkoholu

autor: Iza Kosakowska

31.03.2020, 14:05, akt. 14:25

Czy w Augustowie zostanie wprowadzony zakaz nocnej sprzedaży alkoholu? Wnioskuje o to komendant policji Adam Miezianko. Pismo w tej sprawie skierował właśnie do władz miasta.

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

Jak argumentuje Adam Miezianko, zakaz ukróciłby nocne wyprawy mieszkańców regionu po zakupy, zwłaszcza w czasie epidemii koronawirusa.

W porze nocnej, zdarzają się sytuacje, że młodzi ludzie przychodzą tam na zakupy, właśnie po alkohol. Wiadomo, że alkohol nie jest artykułem pierwszej potrzeby, i te wyjścia są zbędne. Cel jest jeden, zapewnienie bezpieczeństwa i porządku mieszkańcom, spokojnego stylu życia, bez hałasów, bez wybryków. W Suwałkach się to sprawdziło. Mam nadzieję, że jeśli władze samorządowe poprą mój wniosek, to mieszkańcy również będą zadowoleni.

Jak dodaje, miejscy urzędnicy powinni jak najszybciej pochylić się nad tym tematem. Tymczasem wiceburmistrz Augustowa Filip Chodkiewicz, uważa, że taki zakaz jest zbędny, zwłaszcza że miałby wejść w życie nie tylko na czas trwania epidemii.

Rada miejska w stosownym czasie to rozważy, natomiast, nie chcemy, aby Augustów stał się miastem prohibicji jak Suwałki, bo nie rozwiązuje to w żaden sposób problemu. Jeśli jest tak, że wieczorami lub w nocy, są migracje mieszkańców do sklepów z alkoholem, to od tego są policjanci, żeby teraz skorzystać z obowiązującego prawa i zrobić z tym porządek, bo przepisy są jasne w stanie epidemii. Uważam, że nie ma żadnego powodu, żeby teraz nagle, pilnie zajmować się taka kwestią, rzucać wszystko i przechodzić do analizy problemów policji.    

W Augustowie, poza sezonem letnim, nocą alkohol można kupić w kilku takich miejscach, w sezonie, w kilkunastu. Według Chodkiewicza, na wprowadzeniu takiego zakazu straciliby także lokalni przedsiębiorcy.

Przypomnijmy, że po 22:00 w Suwałkach nie kupimy alkoholu, taki zakaz obowiązuje od 2018 roku. Wprowadzono go właśnie na wniosek policji.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


W 2019 r. klienci suwalskich sklepów wydali prawie 122 mln zł na alkohol

14.02.2020, 08:18

W Suwałkach padł rekord sprzedaży alkoholu. W 2019 roku w miejscowych sklepach wydano na napoje alkoholowe prawie 122 miliony złotych.


Coraz więcej pijanych kierowców w Suwałkach

13.11.2019, 07:40

Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu dni policjanci z zatrzymali dwóch kierowców, którzy jechali autem mając prawie po 3 promile.


Czy zakaz sprzedaży alkoholu w małych butelkach powinien być wprowadzony? Zapytaliśmy białostoczan

12.11.2019, 14:33

Ma to być kolejny pomysł na walkę z alkoholizmem w Polsce. Ministerstwo zdrowia zadeklarowało, że zajmie się problemem sprzedaży mocnych alkoholi w małych objętościach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok