Radio Białystok | Wiadomości | Rzecznik MŚP: "Ratuj biznes" to akcja wpierająca przedsiębiorców w czasach pandemii

Rzecznik MŚP: "Ratuj biznes" to akcja wpierająca przedsiębiorców w czasach pandemii

31.03.2020, 14:10, akt. 14:15

"Ratuj biznes" to nowa akcja informacyjno-organizacyjna wpierająca przedsiębiorców w czasach pandemii - poinformowało w poniedziałek Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

"Ratuj biznes" to akcja wpierająca przedsiębiorców w czasach pandemii - relacja Adama Janczewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Akcja - jak czytamy w komunikacie - polega na informowaniu przedsiębiorców z sektora MŚP o instrumentach pomocowych, z których można skorzystać, a także na kojarzeniu przedsiębiorców z kancelariami prawnymi i podatkowymi, które wyraziły chęć nieodpłatnej pomocy mikro, małym i średnim firmom przy sporządzaniu i składaniu wniosków o wsparcie.


Wskazano, że potrzebne informacje, zarówno te z obowiązujących już rozwiązań prawnych, jak i te proponowane w tarczy antykryzysowej, można znaleźć na stronie www.rzecznikmsp.gov.pl/ratujbiznes. Są tam np.: wnioski o odroczenie terminu zapłaty podatku/zapłaty zaległości podatkowych, o rozłożenie na raty zapłaty zaległości podatkowej, o umorzenie zaległości podatkowych, o odroczenie terminu płatności składek ZUS, o zwolnienie płatnika z obowiązku opłacania nieopłaconych składek ZUS. Tam też można zleźć - jak napisano- wnioski zakresie świadczeń postojowych, o udzielenie pomocy (pożyczki) na ratowanie, w zakresie tymczasowego wsparcia restrukturyzacyjnego itp.


Jednocześnie Rzecznik MŚP zachęca kancelarie prawne oraz kancelarie doradztwa podatkowego do włączenia się do akcji "Ratuj biznes" poprzez nieodpłatną (pro publico bono) pomoc przedsiębiorcom sektora MŚP przy wypełnianiu i składaniu przedmiotowych wniosków o ulgi czy wsparcie. Zaznaczono, że lista kancelarii będzie na bieżąco aktualizowana.


Zdaniem Rzecznika MŚP - jak czytamy - wszystkie złożone wnioski powinny zostać rozpatrzone pozytywnie. Niemniej, jak wskazano, w przypadkach ewentualnych, niekorzystnych rozstrzygnięć Rzecznik będzie pomagał w indywidualnych sprawach firm składających wnioski.


Należy zauważyć, że we wszystkich sytuacjach, w których przy rozpatrywaniu przedmiotowych wniosków organy naruszą prawa mikro, małych i średnich przedsiębiorców (np. poprzez nieuzasadnione, wydłużone rozpatrywanie wniosku, bezpodstawne wydanie niekorzystnego rozstrzygnięcia w zakresie wnioskowanej pomocy itp.). Rzecznik MŚP będzie podejmował zdecydowane kroki, stojąc po stronie przedsiębiorcy i jego praw

 – informuje cytowany w komunikacie zastępca Rzecznika Jacek Cieplak. 

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Premier: dodatkowe ograniczenia w kraju

1.04.2020, 08:16

Chcemy wypłaszczać krzywą przyrostu zakażeń; podjęliśmy decyzje dotyczące następnych obostrzeń - powiedział premier.


Podlascy samorządowcy i przedsiębiorcy chcą pomagać szpitalom

30.03.2020, 14:27

O wsparcie szpitala w Mońkach zwrócili się do starosty i zarządu powiatu monieckiego tamtejsi radni Prawa i Sprawiedliwości. To odpowiedź na apel dyrektora placówki o maseczki, kombinezony, gogle i fartuchy dla personelu.


Przedsiębiorcy zachęcają do wspierania ulubionych firm

30.03.2020, 08:29

Krajowa Izba Gospodarcza rozpoczęła kampanię pod hasłem "Nie pozwolę ci się zamknąć".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok