Radio Białystok | Wiadomości | Policja sprawdza, czy oferta zakupu urządzenia do dezynfekcji była przestępstwem

Policja sprawdza, czy oferta zakupu urządzenia do dezynfekcji była przestępstwem

2.04.2020, 19:39, akt. 19:58

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który oferował sprzęt służący do dezynfekcji pomieszczeń, a firma, którą miał reprezentować, powoływała się m.in. na współpracę z magistratem.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Białostocka policja sprawdza, czy można mówić o przestępstwie w przypadku propozycji kupna takiego urządzenia. Zespół prasowy podlaskiej policji opublikował ostrzeżenie "przed osobami, które wykorzystują sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym".

Policję zawiadomiła białostoczanka, do której zadzwoniła inna kobieta, informując ją, że reprezentuje firmę, która - w związku z panującym zagrożeniem epidemicznym - przekazuje osobom starszym bezpłatne maseczki i środki dezynfekcyjne, a do tego umożliwia ozonowanie mieszkań. Powołała się przy tym na współpracę m.in. z urzędem miasta i umówiła spotkanie ze sprzedawcą urządzeń do dezynfekcji pomieszczeń na kolejny dzień.

Mężczyzna rzeczywiście pojawił się u starszej pani i zaproponował jej zakup urządzenia za 3 tys. zł. Potencjalny sprzedawca został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy, a oferowany przez niego sprzęt zabezpieczono. Policja zwraca uwagę, że takich telefonów i propozycji "darmowych" maseczek odebrano w mieście więcej.


- Pamiętajmy, że służby sanitarne i urzędy nie działają w ten sposób. W takich sytuacjach konieczne jest upewnienie się, że osoba do nas dzwoniąca nie próbuje sprzedać nam bezwartościowych produktów za wygórowaną cenę. Absolutnie nie wpuszczajmy takich osób do mieszkań pod żadnym pretekstem. O każdym takim kontakcie i podejrzeniach powiadamiajcie policję - apeluje policja.


Funkcjonariusze ustalają też udział kobiety, która dzwoniła z ofertą.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Po kilkunastu latach złapany w Wielkiej Brytanii - stanie przed sądem za oszustwa "na wnuczka"

1.04.2020, 16:01

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku stanie mężczyzna oskarżony o udział w oszustwach zorganizowanej grupy przestępczej działającej metodą na "wnuczka". Trzech innych jej członków już 9 lat temu zostało prawomocnie skazanych.


Europol ostrzega przed oszustami żerującymi na lęku przed koronawirusem

30.03.2020, 09:29

Europejski Urząd Policji Europol ostrzegł, że oszuści żerujący na lęku przed koronawirusem oferują ludziom fałszywe maski, lekarstwa, testy na Covid-19, a nawet szczepionki.


Uwaga na oszustwa "na koronawirusa" - ostrzegają policjanci

10.03.2020, 16:09

Zagrożenie związane z epidemią koronawirusa mogą wykorzystywać przestępcy - ostrzegają podlascy policjanci.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
stock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok