Radio Białystok | Wiadomości | Weekendowe tourne'e z kulturą - spektakle online i warsztaty

Weekendowe tourne'e z kulturą - spektakle online i warsztaty

autor: Olga Gordiejew

4.04.2020, 09:24, akt. 5.04.2020, 11:17

Czeka nas duża dawka kultury online na weekend.

"Baśń o Rycerzu bez konia" w Białostockim Teatrze Lalek, fot. Monika Kalicka
"Baśń o Rycerzu bez konia" w Białostockim Teatrze Lalek, fot. Monika Kalicka

Studencka dobranocka pod tytułem "Nazywam się Miś" - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Białostocki Teatr Lalek

W BTL w weekend (4-5.04) o 11:00 odbędzie się spektakl "Palko" w reżyserii Kata Csato. Jest to opowieść o chłopcu ciekawym świata, który odkrywa go jeżdżąc na swojej ulubionej hulajnodze. Ma bogatą wyobraźnię, którą rozwija czytając mnóstwo książek. Jest bardzo podobny do swoich rówieśników – wesoły, pomocny, koleżeński – z jedną różnicą. Jest odrobinkę nieporadny.

Czy mimo tego uda mu się odnaleźć prawdziwą przyjaźń? By się o tym przekonać – wystarczy przyjść na "Palko". To kameralne, uczące tolerancji oraz akceptacji przedstawienie dla najmłodszych widzów.

O 18:00 czeka nas spektakl "Historia Księcia H" w reżyserii Jacka Malinowskiego. Spektakl ten, to próba podejrzenia przez dziurkę od klucza aktora, w jego garderobie, w intymnym procesie twórczym, podczas przygotowań do roli Horacego w przedstawieniu Hamlet.

Dostęp do spektakli online jest na profilu BTL na portalu Facebook.


Teatr Lalki i Aktora w Łomży

W Teatrze Lalki i Aktora w Łomży czeka nas spektakl "Magiczny sklep". To poetycka opowieść, która przenosi widza w świat iluzji, fantazji i wyobraźni. To forma powrotu dorosłego człowieka w świat dzieciństwa, sentymentalnych przedmiotów, marzeń sennych. Autorem adaptacji i zarazem reżyserem spektaklu jest Jarosław Antoniuk.

Spektakl dostępny będzie na stronie internetowej TLiA


Akademia Teatralna

Do czwartku możemy oglądać online teatralną dobranockę studentów AT "Nazywam się Miś". Link do dobranocki jest na Facebooku AT i stronie internetowej. Nagranie pochodzi z archiwum uczelni i było rejestrowane w celach dokumentacyjnych.

Misiowa dobranocka to przede wszystkim opowieść o tym, jak rodzi się przyjaźń!


Inne wydarzenia

W niedzielę (5.04) możemy zobaczyć spektakl baletowy "Brakujące Ogniwo" – tym razem w wersji online.

To produkcja Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca realizowana przez dwie białostockie szkoły artystyczne: Niepubliczną Szkołę Sztuki Tańca oraz Zespół Szkół Muzycznych im. J. Paderewskiego. Spektakl to historia spotkania dwóch dziewczynek – Tosi i Oli, które trafiają do jednego pokoju w internacie.

Tak zaczyna się ich przymusowa znajomość, która będzie wiodła przez nieufność, konflikt, zazdrość, aż po współpracę, wybaczenie i przyjaźń.

Spektakl będzie dostępny 05.04.2020 r. (niedziela) w godzinach 16.00-18.00. Link do spektaklu pojawi się w wydarzeniu i na naszym profilu facebookowym.


Galeria Arsenał w Białymstoku

Galeria Arsenał proponuje w weekend "Zniszcz To! Warsztaty Seppo online" towarzyszące wystawie "Kradzieże i zniszczenia" (4.04.2020 (sobota) 11:00-12:00; 12:00-13:00; 5.04.2020 (niedziela) 11:00-12:00; 12:00-13:00)

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: e.urwanowicz@galeria-arsenal.pl.

W tytule maila należy podać preferowaną datę i godziny warsztatów. Warunkiem udziału w warsztatach jest otrzymanie maila zwrotnego z danymi umożliwiającymi zalogowanie się i rozpoczęcie warsztatów online. Liczba miejsc ograniczona. Udział bezpłatny.

Edukatorzy Galerii wykorzystują wirtualne narzędzie warsztatowe SEPPO – platformę gier edukacyjnych. I proponują, abyśmy bez wychodzenia z domu, w onlinowych drużynach rodzinnych i/lub przyjacielskich, bądź też indywidualnie, wykonali w ramach warsztatów krótkie zadania wobec trzech prac z Kolekcji II Galerii Arsenał, prezentowanych w przestrzeni wystawy Kradzieże i zniszczenia. Warsztaty skonstruowane są tak, aby każdy, wraz z przyjaciółmi, znajomymi, bądź rodziną, mógł wziąć w nich udział, bez wychodzenia z domu. Tym razem, ze względu na niezwykłe okoliczności, można zagrać też samemu. Jedyny wymóg to dostęp do internetu i smartfona, tabletu lub laptopa. Szczegółowe instrukcje znajdziemy na stronie internetowej Galerii Arsenał.


Książnica Podlaska

Z myślą o czytelnikach również Książnica Podlaska przygotowała nowy cykl wideo "#ZostańWDomu i czytaj" w którym znajdziemy informacje o wartościowych, interesujących i wciągających książkach dla dorosłych i dla dzieci.

Kolejnych filmów szukać należy na profilu Książnicy na Facebooku, oraz na kanale w serwisie You Tube.

Na koniec wszystkim którzy chcą poprawić sobie humor proponujemy piosenkę "Chodź pomaluj mój świat" w interpretacji aktorów Teatru Buffo.  


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok