Radio Białystok | Wiadomości | Hotele miejskich ośrodków sportowych w Białymstoku i Łomży będą pełniły rolę tzw. izolatoriów

Hotele miejskich ośrodków sportowych w Białymstoku i Łomży będą pełniły rolę tzw. izolatoriów

autor: Wojciech Szubzda

4.04.2020, 16:36, akt. 17:38

W województwie podlaskim powstają dwa pierwsze tzw. izolatoria. Będą w nich przebywać osoby, które czekają na wyniki testów na obecność koronawirusa.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

W izolatoriach umieszczani będą również pacjenci z łagodnym przebiegiem choroby, którzy nie mają warunków do przebywania w izolacji domowej.

Pierwsze takie miejsce będzie się znajdowało w hotelu BOSiR przy ul. Wołodyjowskiego w Białymstoku, a drugie w hotelu MOSiR przy ul. Zjazd w Łomży.

  

Za każdym razem pobyt w takim miejscu będzie zlecał lekarz. Przebywać w takich placówkach będą osoby, które łagodnie przechodzą chorobę i nie wymagają pilnej pomocy medycznej. W izolatoriach będą też osoby, które dopiero czekają na wyniki, a lekarz zalecił im izolację poza szpitalem.

Jak wskazują służby wojewody podlaskiego - nie każdy ma możliwość izolacji w warunkach domowych, ze względu np. na członków rodziny z grupy podwyższonego ryzyka, stąd będzie konieczny pobyt w takich placówkach.

Koszty funkcjonowania obiektów pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Na razie będą dwie takie placówki, w razie konieczności będą powstawać kolejne.

| red: maj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Rząd odradza wyjazdy na Wielkanoc

4.04.2020, 14:23

W związku z epidemią koronawirusa rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta Wielkanocne zrezygnować z podróży i pozostać w domach - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Minister zdrowia Łukasz Szumowski dodał, że kontakt przy świątecznym stole jest ogromnym zagrożeniem.


Działkowcy mogą korzystać ze swoich ogródków - są pewne ograniczenia

4.04.2020, 10:51

Chociaż w związku z epidemią koronawirusa nie można korzystać z parków, skwerów czy plaż, to bez problemu działkowcy mogą korzystać ze swoich ogródków. Są jednak pewne ograniczenia.


120 nowych zakażeń koronawirusem - łącznie 3 503. Kolejne dwie osoby zmarły

4.04.2020, 10:26

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę rano o 120 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i o kolejnych dwóch zgonach. Zakażenie wykryto dotąd u 3503 osób, z których 73 zmarły.


Na co dzień produkują okna i drzwi - teraz także przyłbice chroniące przed zarażeniem koronawirusem

4.04.2020, 10:21

Kolejne podlaskie przedsiębiorstwa odpowiadają na apel szpitali o pomoc w walce z koronawirusem. Wśród nich jest także firma Abakus z Choroszczy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok