Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online - Ambient Live Act, wirtualny spacer po wystawie i spektakl dla dzieci

Kultura online - Ambient Live Act, wirtualny spacer po wystawie i spektakl dla dzieci

autor: Olga Gordiejew

7.04.2020, 12:25, akt. 13:22

Dziś będziemy mogli odpłynąć i zrelaksować się przy muzyce ambientowej.

Marek Kubik
Marek Kubik

Ambient Live Act w wykonaniu Marka Kubika

Zaczynamy od zaproszenia na koncert zaprzyjaźnionego z nami Marka Kubika Ambient Live Act.

Koncert ze studia WeM dziś (7.04) od 21:00 na naszym profilu na Facebooku.

Marek Kubik to białostocki producent muzyczny, kompozytor muzyki ilustracyjnej, elektronicznej, realizator dźwięku. Na co dzień współpracuje z wieloma wykonawcami różnych nurtów muzycznych, również z Polskim Radiem Białystok. 

Po latach kooperacji, teraz postanowił pójść swoją indywidualną drogą. Z fascynacji do muzyki elektronicznej rozpoczął pracę nad swoim albumem, inspirowanym w głównej mierze twórczością i futurystyczną wizją świata Stanisława Lema. To na podstawie jednej z jego powieści - „Powrót z gwiazd”, powstaje wspomniany krążek, który ukaże się w 2021 roku, na 60-lecie pierwszego wydania tej książki. Natomiast z fascynacji do malarstwa abstrakcyjnego i surrealistycznego, w wolnych chwilach oddaje się tworzeniu elektronicznych przestrzeni ambientowych.


Wirtualny spacer po wystawie "Frida Kahlo i Diego Rivera"

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu udostępniło wirtualną wycieczkę po wystawie "Fridy Kahlo i Diego Rivery", kolekcji prezentowanej trzy lata temu. Frida Kahlo od lat budzi powszechne zainteresowanie jako niezwykła kobieta i oryginalna artystka, prowokatorka, autorka wymykająca się precyzyjnym klasyfikacjom. Wystawa jej malarstwa w Poznaniu była wydarzeniem kulturalnym roku – przez cztery miesiące obejrzało ją 118 tys. osób, w większości przyjezdnych z całej Polski. Dziś każdy z wielbicieli twórczości meksykańskiej malarki ma okazję spotkać się z nią w zaciszu domowym. Zapewnione niezwykłe wrażenia!


"Sposób na Alcybiadesa" w TVP KULTURA

W ramach doświadczania Pełnej Kultury w Domu dziś w TVP KULTURA o 16:00 filmowa wersja książki "Sposób na Alcybiadesa" Edmunda Niziurskiego. Humor autora przeszedł próbę czasu. Adaptacja niewiele odbiega od książkowego pierwowzoru. Warto też zwrócić uwagę na przebojową ścieżkę dźwiękową, na której umieszczono niezapomniane przeboje z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. W roli Alcybiadesa, profesora historii, znakomity Władysław Kowalski.


Spektakl Teatru Miniatura dla dzieci 

W ramach Pełna Kultura w Domu Teatr Miniatura z Gdańska ruszył z serią lalkowych filmów dla dzieci "Papety: z ostatniej  chwili". To krótki poradnik na czas epidemii i element działań online teatru pod hasłem "Miniatura dzieciom w sieci".

Co to jest wirus? Czy pandemia to rodzaj anemii? Dlaczego wszyscy mamy myć ręce i czy trzeba zbierać zapasy? Dzieci też czują się zaniepokojone wieściami dotyczącymi sytuacji w naszym kraju i na świecie, które docierają do nich tylko częściowo, ale bezpośrednio wpływają na ich życie. W serii "Papety: z ostatniej chwili" artyści z Teatru Miniatura z pomocą teatralnych lalek – Rodziny Papetów – w prosty sposób tłumaczą trudne sprawy, jednocześnie zachęcając dzieci do odpowiednich zachowań. Dostępny jest pierwszy odcinek, "M jak makaron, P jak panika". 

Scenariusze do serii pisze nagradzana trójmiejska dramatopisarka Sandra Szwarc, reżyseruje dyrektor Miniatury Michał Derlatka, a w rolach Papetów występują aktorzy teatru.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok