Radio Białystok | Wiadomości | Finał charytatywnej akcji "Pola Nadziei" on-line

Finał charytatywnej akcji "Pola Nadziei" on-line

autor: Olga Gordiejew

7.04.2020, 15:41, akt. 16:30

Fundacja "Pomóż Im" powinna właśnie przygotowywać się do wielkiej finałowej kwesty kampanii "Pola Nadziei". Ze względu na obostrzenia związane z walką z koronawirusem odbywa się ona jednak wyłącznie wirtualnie.

źródło: mat. pras.
źródło: mat. pras.

Wirtualna kwesta

Jubileuszowa, 10. edycja kampanii "Pola Nadziei" miała być wyjątkowa i taka jest. W tym roku darczyńcy nie spotkają kwestujących wolontariuszy w galeriach czy w parkach. Finał "Pól Nadziei" odbywa się on-line.

Co roku wolontariusze z puszkami byli praktycznie wszędzie, a w zamian za datki do puszki przekazywali żonkile - symbole nadziei. Kwiaty, zasadzone jesienią, właśnie kwitną, ale tym razem nie trafią na kwestę. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, kwesta odbywa się wirtualnie. Każdy może pomóc, zostając w domu - mówi wiceprezes Fundacji "Pomóż Im" Krystyna Skrzycka.


- Podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci i ich rodziny potrzebują wsparcia. W tym trudnym okresie jeszcze bardziej. Dlatego działamy i konsekwentnie szerzymy ideę bezinteresownej pomocy, tyle że wirtualnie. Przez lata, w których organizujemy kampanię, poznaliśmy wielu siewców nadziei. Dzięki nim zdarzyło się wiele cudów. Dlatego wierzymy, że tym razem również przełamiemy bariery, które stwarza nam los - mówi wiceprezes Krystyna Skrzycka.


Challenge #sercedlahospicjum

Wirtualna zbiórka już została uruchomiona. Pozyskane środki są bardzo istotne, natomiast idea pozostaje równie ważna. Zaangażowanie, przekazywanie dobra i bezinteresowność. Dlatego Fundacja zapoczątkowała w mediach społecznościowych specjalny challenge.


- Podopieczni, dziękując za dotychczasową pomoc, ślą w świat serduszka. W odpowiedzi możemy podarować też nasze serca dzielnym maluchom - dlatego uruchomiliśmy challenge #sercedlahospicjum - mówi koordynatorka wolontariatu Fundacji "Pomóż Im" i akcji "Pola Nadziei" Dominika Chimkowska. - Challenge polega na wstawieniu zdjęcia z sercem - w dowolnej interpretacji, podpisaniu go odpowiednim hashtagiem, czyli właśnie #sercedlahospicjum, udostępnieniu zbiórki i podaniu "pałeczki" dalej do znajomych osób. Chcemy, żeby tablice na Facebooku i Instagramie wypełniły się sercami. Każde udostępnienie pomnoży liczbę serc, a jeśli ktoś ma takie możliwości, dołoży swoją cegiełkę na rzecz naszych małych bohaterów. Wierzymy, że mimo przeniesienia kwesty do internetu, uda nam się ją przeprowadzić - podkreśla Dominika.Dzięki działaniom zaangażowanych placówek z poprzednich miesięcy w tej chwili na koncie akcji jest już prawie 90 tys. zł. Do wyrównania zeszłorocznego wyniku brakuje nieco ponad 110 tys. zł. Zbiórka potrwa do połowy czerwca.


To międzynarodowa kampania

"Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Jest realizowana wyłącznie przez hospicja. Polega na sadzeniu jesienią żonkili - symboli nadziei i tym samym tworzeniu "pól nadziei". Kiedy wiosną kwiaty kwitną, rozdawane są w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjów.

Hasło jubileuszowej edycji w województwie podlaskim brzmi: "Jesteśmy sobie potrzebni".


Link do zbiórki:
pomozim.org.pl/pola-nadziei-kampania-2020

Link do wydarzenia na Facebooku:
facebook.com/events


źródło: mat. org. | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zebrała środki na respiratory dla szpitala w Bielsku Podlaskim

29.03.2020, 14:08

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i Fundacji SMS z Nieba zebrała w ciągu jednego dnia (w piątek) 105 tys. zł na zakup dwóch respiratorów do Szpitala Powiatowego w Bielsku Podlaskim - poinformował PAP dyrektor Caritas ks. Łukasz Gołębiewski.


Zespół Mniej Więcej muzycznie wspiera Fundację Pomóż "Im"

13.02.2020, 18:35

"Za samą myśl..." to tytuł piosenki białostockiego zespołu Mniej Więcej. Utwór jest dedykowany Fundacji "Pomóż Im". Zawiera uniwersalny przekaz o pomocy i mierzeniu się z cierpieniem.


Przed naszą rozgłośnią posadziliśmy cebulki żonkili - od lat włączamy się w akcję Pola Nadziei

8.11.2019, 10:54

Ta akcja od lat uwrażliwia na cierpienie ludzi żyjących blisko nas.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok