Radio Białystok | Wiadomości | Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zebrała środki na respiratory dla szpitala w Bielsku Podlaskim

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej zebrała środki na respiratory dla szpitala w Bielsku Podlaskim

29.03.2020, 14:08, akt. 14:15

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i Fundacji SMS z Nieba zebrała w ciągu jednego dnia (w piątek) 105 tys. zł na zakup dwóch respiratorów do Szpitala Powiatowego w Bielsku Podlaskim - poinformował PAP dyrektor Caritas ks. Łukasz Gołębiewski.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Dodał, że po zakończonej akcji, 100 proc. zebranych środków na zakup dwóch respiratorów przekazał biskup drohiczyński Piotr Sawczuk dyrektorowi szpitala Bożenie Grotowicz.


Ks. Gołębiewski podziękował za zaufanie wszystkim, którzy włączyli się w akcję Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Przypomniał jednocześnie, że zbiórka była prowadzona w piątek przez cały dzień na zakup respiratora. "Mobilizacja tak wielu ludzi dobrej woli z Diecezji Drohiczyńskiej i z całej Polski i ogromne zaangażowanie mediów sprawiło, że przed zakończeniem akcji uzbieraliśmy już pełną kwotę 105 tys. zł, która pozwoli na zakup respiratora. Dodatkowo zebrane środki umożliwią ufundowanie również drugiego respiratora" - zaznaczył dyrektor Caritas.

"Tego samego dnia zgłosiły się lokalne firmy, które zakupią trzy dodatkowe respiratory" - poinformowała dyrektor szpitala w Bielsku Podlaskim Bożena Grotowicz. Jednocześnie w imieniu swoim, lekarzy i pracowników szpitala oraz pacjentów wyraziła wdzięczność wszystkim organizatorom i darczyńcom za ten piękny dar. "Takiej mobilizacji i entuzjazmu dawno w Bielsku Podlaskim nie było. Ta akcja uruchomiła wielu ludzi o wrażliwym sercu" - powiedziała dyrektor szpitala.

Jeśli ktoś nadal chce pomóc, wpłaty można kierować na specjalne konto PBS w Sokołowie Podlaskim 11 9221 0000 0029 8234 2000 0180. Szczegóły na stronie www.drohiczyn.caritas.pl

"I tak z jednego zrobiło się pięć! W imieniu Caritas Diecezji Drohiczyńskiej bardzo dziękuję za każdą wpłatę i pomoc. To ważne, że umiemy się jednoczyć w dobrych dziełach. Bez Fundacji SMS z Nieba nie udałoby się osiągnąć tak spektakularnego sukcesu" - podkreślił ks. Gołębiewski.

Wyraził też podziękowanie biskupowi drohiczyńskiemu Piotrowi Sawczukowi za ogromne wsparcie i błogosławieństwo dla tego dzieła, biskupom seniorom: bp. Tadeuszowi Pikusowi i bp. Antoniemu Dydyczowi, księżom diecezji drohiczyńskiej i siostrom zakonnym za liczne wpłaty. "Bez dyrektor Bożeny Grotowicz i wspaniałej służby zdrowia z bielskiego szpitala nie byłoby tego sukcesu" - zaznaczył ks. Gołębiewski.

Wyraził również podziękowanie za całą kampanię medialną, promocję i zainteresowanie mediom. 

Ks. Gołębiewski zwrócił się też z apelem, aby włączać się w kolejne charytatywne Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, bo "warto razem pomagać".

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy więźniowie produkują nawet kilkaset maseczek dziennie

29.03.2020, 13:40

Podlascy więźniowie szyją maseczki ochronne dla pracowników służby zdrowia. Każdego dnia osadzeni produkują nawet kilkaset maseczek.


Zambrowianie szyją maseczki ochronne

27.03.2020, 11:50

Na razie jest ich kilkaset, ale cały czas powstają kolejne – w Zambrowie z inicjatywy samorządu miasta szyte są maseczki ochronne dla mieszkańców.


Pracownicy OiFP szyją maseczki ochronne

24.03.2020, 15:03

Maseczki ochronne szyją pracownicy Opery i Filharmonii Podlaskiej.


"Jeśli Oni będą zdrowi - to my też!" - zbiórka Caritas Archidiecezji Białostockiej na odzież ochronną

24.03.2020, 14:21

"Jeśli Oni będą zdrowi - to my też!" pod tym hasłem Caritas Archidiecezji Białostockiej ogłosiła zbiórkę na odzież ochronną dla medyków.


Ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy na zakup respiratora dla suwalskiego szpitala

24.03.2020, 09:19

Zorganizowali ją druhowie i druhny ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Liczą, że dzięki ofiarności mieszkańców Suwalszczyzny do placówki trafi nawet kilka tego typu urządzeń.


Rękodzielniczki z Podlasia szyją maseczki ochronne dla białostockich szpitali

23.03.2020, 11:20

Kawałek materiału i gumka oraz praca ludzkich rąk. Tyle wystarczy, by powstała maseczka ochronna - towar deficytowy w całym kraju, także na Podlasiu. 


Mieszkańcy Łomży organizują zbiórkę na maski ochronne i płyny do dezynfekcji dla szpitala

15.03.2020, 14:02

Mieszkańcy Łomży chcą pomóc personelowi łomżyńskiego szpitala. 

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Konkurs "Zagraj z nami"
14.06.2024, 07:01, akt. 15.06.2024, 07:04

Zagraj z nami! Trwa piłkarski konkurs na naszej antenie


"Auta na Bruku" w Białymstoku, fot. Michał Romańczuk
BIAŁYSTOK
14.06.2024, 14:59, akt. 15:01

"Auta na Bruku" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok