Radio Białystok | Wiadomości | Szpital w Bielsku Podlaskim wznawia przyjęcia na oddział położniczy, a wstrzymuje na trzy inne oddziały

Szpital w Bielsku Podlaskim wznawia przyjęcia na oddział położniczy, a wstrzymuje na trzy inne oddziały

autor: Olga Gordiejew

8.04.2020, 11:24, akt. 12:29

W Bielsku Podlaskim rośnie liczba chorych z koronawirusem. W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiczną, Szpital w Bielsku Podlaskim wprowadza od środy (08.04) nowe ograniczenia w funkcjonowaniu oddziałów szpitalnych.

grki - Fotolia.com
grki - Fotolia.com

Łącznie w Bielsku Podlaskim jest już prawie 40 zakażonych. Co trzecia osoba z SARS-Cov-2 w naszym województwie to mieszkaniec Bielska lub okolic.

Wprowadzone ograniczenia w funkcjonowaniu szpitala dotyczą wstrzymania przyjęcia na oddziały: chirurgiczny z poddziałem chirurgii naczyniowej, urazowo-ortopedyczny, rehabilitacyjny.

Natomiast wznawiają normalną pracę oddziały:  ginekologiczny i położniczo-noworodkowy. 

Badania całego personelu nie wykazały u nikogo zakażenia koronawirusem. Wszystkie decyzje co do sposobu postępowania z pacjentami i personelem podejmowane są na bieżąco, w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Bielsku Podlaskim.

Zarówno pacjenci, jak i personel szpitala poddawani są sukcesywnie, według wskazań epidemiologicznych, testom na obecność wirusa SARS CoV-2.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


4 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

8.04.2020, 09:16

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.


Nowoczesne urządzenie oczyszcza powietrze w szpitalu w Kolnie

7.04.2020, 19:40

Nowe urządzenie znacząco poprawia poziom bezpieczeństwa pacjentów i personelu medycznego - zapewnia dyrektorka szpitala w Kolnie Krystyna Dobrołowicz.


13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem - większość z powiatu bielskiego [mapa]

7.04.2020, 17:09

O 13 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Podlaskiem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów poinformowali we wtorek po południu (7.04) wojewoda podlaski i wojewódzki inspektor sanitarny.


Kwarantanna w jednej z klinik USK w Białymstoku

7.04.2020, 15:29

W jednej z klinik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku wprowadzono kwarantannę po tym, gdy przebywał tam pacjent z koronawirusem - poinformował we wtorek (07.04) szpital. Pacjent nie poinformował, że był wcześniej w innym szpitalu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok