Radio Białystok | Wiadomości | Wysokie Mazowieckie: lekarz rodzinny z koronawirusem, przychodnia zamknięta

Wysokie Mazowieckie: lekarz rodzinny z koronawirusem, przychodnia zamknięta

autor: Adam Dąbrowski

8.04.2020, 13:29, akt. 15:52

W Wysokiem Mazowieckiem zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z lekarzy rodzinnych.

Fotolia.com
Fotolia.com

Służby sanitarne zbierają teraz dane na temat wszystkich pacjentów i innych osób, z którymi zakażony lekarz miał ostatnio kontakt. Na kwarantanny skierowano już kilkadziesiąt osób. Do sanepidu cały czas zgłaszają się kolejne osoby - informuje starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński.

Podobną decyzję podjęto wobec dwójki lekarzy, którzy swoje gabinety mieli w tym samym budynku co chory. Na razie ich pacjentami zaopiekuje się zakład podstawowej opieki zdrowotnej działający przy wysokomazowieckim szpitalu.

Po wystapieniu pierwszych objawów lekarz, zanim zdecydował się poddać testom na obecność wirusa, skorzystał ze szpitalnej pracowni rentgenowskiej. Przez to trzy osoby z personelu trafiły na kwarantannę i czekają na wyniki badań.

Pracownię RTG odkażono, obecnie pracuje normalnie, podobnie jak pozostałe szpitalne oddziały - mówi dyrektor wysokomazowieckiego szpitala dr Mariola Kucharewicz. W placówce zaostrzono jeszcze bardziej zasady bezpieczeństwa, m.in. poprzez wprowadzenie wstępnej preselekcji pacjentów przed wejściem do budynku.

Normalnie pracuje także szpital w Zambrowie, którego oddział ratunkowy był od wtorku (7.04) sparaliżowany przez wizytę pacjentki, u której podejrzewano koronawirusa. Testy wyszły ujemne.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie służby sanitarne dostały samochody od banku PKO BP

7.04.2020, 18:18

Próbki do białostockich laboratoriów będą teraz docierać szybciej. A to dzięki sześciu nowym samochodom, które trafiły do stacji sanitarno-epidemiologicznych w Białymstoku, Łomży, Sejnach, Augustowie, Wysokiem Mazowieckim i Hajnówce.


Kwarantanna w jednej z klinik USK w Białymstoku

7.04.2020, 15:29

W jednej z klinik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku wprowadzono kwarantannę po tym, gdy przebywał tam pacjent z koronawirusem - poinformował we wtorek (07.04) szpital. Pacjent nie poinformował, że był wcześniej w innym szpitalu.


Szpital w Łomży chce kupować sprzęt w Chinach

7.04.2020, 12:35

Między innymi na ten cel szpital chce przeznaczyć większość pieniędzy, które otrzymał w ramach Podlaskiego Pakietu Medycznego. Placówka w Łomży planuje w Chinach kupować sprzęt dla personelu medycznego.


Szef szpitala wojewódzkiego w Łomży zakażony koronawirusem

7.04.2020, 09:47

Pełniący obowiązki dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży Jacek Roleder potwierdził we wtorek (7.04), że ma pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok