Radio Białystok | Wiadomości | Kolejne osoby ukarane za złamanie kwarantanny - wśród nich syn gwiazdy disco-polo

Kolejne osoby ukarane za złamanie kwarantanny - wśród nich syn gwiazdy disco-polo

autor: Grzegorz Pilat

9.04.2020, 13:15, akt. 15:33

Inspekcja Sanitarna ukarała kolejne osoby z woj. podlaskiego za złamanie zasad kwarantanny. Wśród nich jest syn znanego piosenkarza disco-polo pochodzącego z Podlasia.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Mężczyzna w czasie kwarantanny robił zakupy

Jak mówi rzecznik podlaskiej policji nadkom. Tomasz Krupa, 31-latek miał przebywać w domu po powrocie z zagranicy. Podczas kontroli okazało się, że nie ma go we wskazanym miejscu.

Policjanci pojechali do jego mieszkania w jednej z podbiałostockich miejscowości. 31-latek odebrał telefon i powiedział, że nie może teraz podejść do okna, bo się kąpie i zajmie mu to kilkanaście minut. Policjanci poczekali pod blokiem. Funkcjonariusz wszedł na klatkę schodową i tam zobaczył wbiegającego do mieszkania mężczyznę. 31-latek w sposób bardzo lekceważący odnosił się do obowiązku kwarantanny i zapowiedział, że nie będzie go przestrzegał. Następnego dnia pracownik stacji benzynowej zauważył go i powiadomił o tym policjantów 

– mówi nadkom. Tomasz Krupa.

Na nagraniach ze stacji widać, jak 31-latek tankuje samochód i robi zakupy. Okazało się, że decyzją sądu cofnięto mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów w 2018 roku. W związku z tym został zatrzymany przez policjantów. Ponadto Inspektor Sanitarny nałożył na niego karę 10 tys. złotych za złamanie zasad kwarantanny.


15 tys. zł mandatu dla dwóch mieszkańców Suwałk

Z kolei po 15 tys. złotych będą musieli zapłacić dwaj mieszkańcy Suwałk. Nadkom. Tomasz Krupa dodaje, że oni także nie stosowali się do zasad przymusowej izolacji.

W trakcie kontroli 33 i 30-latka ani razu nie było pod wskazanym adresem. Nie odbierali też telefonów. Policjanci prowadzą działania wyjaśniające, a inspektor sanitarny nałożył na obu mężczyzn kary

 – dodaje nadkom. Tomasz Krupa.

Od momentu wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny podlascy policjanci wszczęli ponad 100 spraw dotyczących złamania zasad. Tylko w tym miesiącu do inspekcji sanitarnej wysłali 32 wnioski w związku z rażącymi naruszeniami prawa.

Za złamanie zasad kwarantanny grozi kara do 30 tys. zł.

| red: lma, mag, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Nawet 8 lat więzienia grozi białostoczaninowi, który złamał zasady kwarantanny

8.04.2020, 07:55

Trzy miesiące spędzi w areszcie starszy białostoczanin, który kilkukrotnie złamał kwarantannę, wychodząc do sklepu. Z kolei 10 tys. zł kary nałożył sanepid na 52-latka, który opuszczał miejsce kwarantanny, by palić papierosy.


Złamali zakaz gromadzenia się, wpadli z narkotykami - służby kontrolują ulice [zdjęcia]

6.04.2020, 14:46

Gdyby nie ograniczenia w gromadzeniu się, nie byłoby zapewne sprawy za posiadanie narkotyków. W ten sposób w Białymstoku policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli przy sobie marihuanę i tabletki ekstazy.


Nudzili się w domu, spotkali się w skateparku - policja nałożyła mandaty

3.04.2020, 12:43

Trzech młodych mężczyzn mimo zakazu gromadzenia się, spotkało się w skateparku w Łapach i jeździło na deskorolkach. Policjantom powiedzieli, że nudzili się w domu, ukarani zostali mandatami.


Zdarzają się kolejne przypadki łamania kwarantanny - policja apeluje by jej przestrzegać

31.03.2020, 09:26

Mimo licznych informacji o zasadach kwarantanny z powodu epidemii koronawirusa, podlascy policjanci nadal natrafiają na osoby nie stosujące się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
stock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok