Radio Białystok | Wiadomości | Pięć tysięcy tulipanów dostali pracownicy Białostockiego Centrum Onkologii

Pięć tysięcy tulipanów dostali pracownicy Białostockiego Centrum Onkologii

autor: Renata Reda

10.04.2020, 19:42, akt. 20:44

To podziękowanie za ciężką i oddaną pracę. Fundacja Rodziny Czarneckich przekazała pięciu podlaskim placówkom zdrowotnym kilkanaście tysięcy tulipanów.

źródło: Białostockie Centrum Onkologii
źródło: Białostockie Centrum Onkologii

W piątek (10.04) pięć tysięcy kwiatów dostali pracownicy Białostockiego Centrum Onkologii.

Przekazała je między innymi wiceprezes Fundacji Dominika Czarnecka.


- Działanie było bardzo spontaniczną akcją. Trafiliśmy na Henryka Katruka, który jest jednym z lokalnych ogrodników. Miał trudności ze sprzedaniem kwiatów, więc żeby się nie zmarnowały, zaproponowaliśmy, by przekazać je na rzecz lokalnych szpitali i tym małym gestem podziękować lekarzom, personelowi medycznemu za trud, za całą ciężką pracę, jaką każdego dnia wkładają - mówi Dominika Czarnecka.


Wraz z kwiatami pracownicy dostali też babki wielkanocne. - To są niesłychanie ważne gesty dla pracowników służby zdrowia - podkreśla dr Dorota Kazberuk, p.o. zastępcy dyrektora BCO ds. lecznictwa.


- To są niesłychanie ważne gesty dla pacjentów, dla których tak naprawdę te chwile są najtrudniejsze. Nam pracownikom służby zdrowia też jest ciężko odnaleźć się w tej nowej sytuacji, bo dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych pacjentów, ale również naszych pracowników, żeby jak najdłużej świadczyć usługi onkologiczne. Teraz tym bardziej, w tym okresie świątecznym bardzo dziękujemy za takie miłe, optymistyczne gesty. Życzymy wszystkim spokojnego czasu - mówi dr Dorota Kazberuk.


Fundacja Rodziny Czarneckich co roku wspólnie z Caritas Archidiecezji Białostockiej organizuje śniadanie wielkanocnych dla samotnych i potrzebujących. Tym razem takiego spotkania nie będzie, ale będą paczki ze świątecznymi potrawami - informuje wiceprezes Fundacji Dominika Czarnecka.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Pacjenci BCO będą mieć testy na obecność koronawirusa

9.04.2020, 11:15

Białostockie Centrum Onkologii wprowadziło kolejne środki ostrożności w walce z epidemią. Pracownicy mają robione testy na obecność koronawirusa, a niedługo profilaktyczne badania będą mieć też wszyscy pacjenci.


Terytorialsi rozwożą środki ochrony osobistej do podlaskich szpitali

6.04.2020, 15:48

Ten sprzęt dostaną m.in. szpitale jednoimienne w Podlaskiem, ale także placówki z oddziałami zakaźnymi czy stacje pogotowia ratunkowego. Kilkadziesiąt tysięcy środków ochrony osobistej jest rozwożonych w poniedziałek (6.04) do placówek służby zdrowia w naszym regionie.


Na Facebooku powstała grupa "Widzialna ręka Białystok" - można włączyć się do bezinteresownej pomocy innym

27.03.2020, 15:13

Każdy z nas może włączyć się do bezinteresownej pomocy innym. Chętni białostoczanie mogą dołączyć się do założonej na FB grupy "Widzialna ręka Białystok".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: stock.adobe.com
MÓWI SIĘ
7.08.2020, 16:57, akt. 17:07

Wysokie ceny warzyw i owoców


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok