Radio Białystok | Wiadomości | Młodzież nie przystąpi do bierzmowania, a pierwsza komunia święta tylko w małych grupach - zapowiada metropolita białostocki

Młodzież nie przystąpi do bierzmowania, a pierwsza komunia święta tylko w małych grupach - zapowiada metropolita białostocki

autor: Dominika Dębska

17.04.2020, 17:09, akt. 18:06

Dyspensa od niedzielnej mszy w archidiecezji białostockiej przedłużona do 11 maja. Pierwsze komunie święte będą organizowane w innej formule - metropolita abp Tadeusz Wojda wydał nowe zarządzenie w związku z epidemią.

abp Tadeusz Wojda, źródło: archibial.pl
abp Tadeusz Wojda, źródło: archibial.pl

Nowe zarządzenie Metropolity Białostockiego - relacja Dominiki Dębskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Msze święte w maseczkach 

Wiadomo, że od poniedziałku limit wiernych obecnych w kościele podczas liturgii zwiększy się - to, ile osób weźmie udział w mszy, będzie zależało od wielkości kościoła. Na jedną osobę musi przypadać 15 m2, a dystans pomiędzy wiernymi to minimum 2 metry. Wszyscy wierni poza księdzem i posługującymi w nabożeństwach muszą nosić maseczki.Od przyszłego tygodnia stopniowe zdejmowanie obostrzeń [etapy]W najbliższych tygodniach młodzież nie będzie miała bierzmowana. Do pierwszej komunii świętej dzieci mogą przystępować indywidualnie lub w małych grupach - o szczegółach uroczystości zadecydują proboszczowie.

W najbliższą niedzielę - Miłosierdzia Bożego, w archidiecezji białostockiej miała rozpocząć się peregrynacja obrazu Matki Bożej Miłosierdzia - choć miała trwać kilka miesięcy, nie rozpocznie się w tym roku - mówi abp Tadeusz Wojda.

Nie odbędzie się też niedzielna pielgrzymka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego i pielgrzymka mężczyzn do Krypna 2 maja.


Transmisje mszy w internecie 

Metropolita białostocki nadal zachęca wiernych, by w związku z ograniczeniami korzystali z transmisji mszy i nabożeństw w mediach. 

W najbliższą niedzielę będziemy w Polskim Radiu Białystok transmitować mszę z sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Rozpocznie się ona o 15:00.Nowe zarządzenie Metropolity Białostockiego
| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Rekolekcje z pustego kościoła" - reportaż Dominiki Dębskiej

9.04.2020, 00:01

Tegoroczną Wielkanoc musimy obchodzić zupełnie inaczej niż zwykle. W cieniu epidemii, zamknięci w domach, bez możliwości spotkania z bliskimi, bez udziału w mszach i nabożeństwach. 


Wielu białostoczan zostaje w domach i uczestniczy w mszach transmitowanych w mediach

22.03.2020, 18:11

Wierni stosują się do zaleceń biskupów, nie mieliśmy problemu z przekroczeniem limitu wiernych zebranych w świątyniach - mówią białostoccy proboszczowie. W większych parafiach msze mogą być sprawowane w kilku miejscach jednocześnie.


Minister zdrowia odradza uczestnictwo w mszy św. w kościele. Będzie transmisja nabożeństwa w Radiu Białystok

13.03.2020, 12:18

Minister zdrowia Łukasz Szumowski odradził w piątek uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej w kościołach i przypomniał o dyspensie udzielanej przez biskupów. "Transmitowane msze święte, to pełnoprawna forma uczestnictwa" - powiedział szef MZ.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok