Radio Białystok | Wiadomości | Sokólskie schronisko dla zwierząt apeluje o pomoc finansową

Sokólskie schronisko dla zwierząt apeluje o pomoc finansową

autor: Marcin Gliński

21.04.2020, 11:23, akt. 12:04

Potrzeba dobrej jakości karmy i wsparcia finansowego. Sokólskie schronisko dla zwierząt próbuje radzić sobie w czasie pandemii koronawirusa.

Fot. Olga Gordiejew
Fot. Olga Gordiejew

Choć na razie sytuacja jest stabilna i nie przybywa zwierząt, stali wolontariusze muszą sami radzić sobie w wyprowadzaniem około 100 psów.

- Jeśli chodzi o spacery i wolontariuszy, to tego nie ma. Sami musieliśmy ze względów bezpieczeństwa poprosić, aby osoby postronne na jakiś czas nie przychodziły, nie odwiedzały psiaków, nie wyprowadzały na spacery. Nas jest mało, my nie możemy pozwolić sobie na zachorowanie. Psy są albo na spacerach, albo na wybiegach, także radzimy sobie z osobami, które są na stałe. Na szczęście nie zauważyliśmy masowego porzucania zwierząt z powodu pandemii - mówi Edyta Doroszko z fundacji Vita Canis, która zajmuje się sokólskim schroniskiem.

Dodaje, że cały czas potrzebna jest dobrej jakości karma i wsparcie finansowe.

- Mieliśmy prawie pusty magazyn, tam była tylko taka niedobra karma, której psy nie chcą jeść, taka najtańsza. Ostatnio otrzymujemy bardzo dużą pomoc od ludzi, pomoc w postaci karmy, za co bardzo dziękujemy. My cały czas potrzebujemy pieniędzy. Teraz może trochę mniej jest zabiegów. Ale są potrzebne sterylizacje, szczepienia. Na to wszystko idą pieniądze. Mamy jeszcze długi. Trzeba opłacić poprzednie zabiegi medyczne. Jak ludzie nam pomagają, to możemy szybciej spłacać długi -  dodaje Edyta Doroszko.

W sokólskim schronisku dla zwierząt jest obecnie kilkanaście kotów i około 100 psów. Pomóc placówce można wpłacając pieniądze na konto lub dostarczając karmę do schroniska.


Konto bankowe fundacji:

Fundacja Pomocy Zwierzętom VITA CANIS
KRS: 0000546063
Orłowicze 26, 16-100 Sokółka
nr konta 13 2030 0045 1110 0000 0404 5450


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Schronisko dla psów w Białymstoku zamknięte w związku z koronawirusem, ale adopcje wciąż możliwe

19.03.2020, 16:12

W ubiegły czwartek (12.03) schronisko do odwołania zostało zamknięte dla odwiedzających i wolontariuszy, którzy socjalizują i wyprowadzają psy na spacery.


Psi seniorzy – może warto pomyśleć o adopcji

8.02.2020, 15:24

Starość jest trudna nie tylko u ludzi ale także u zwierząt. Te najbardziej z nami związane - psy - starzeją się podobnie jak ludzie ale ponieważ żyją krócej więc przebiega to w bardziej zauważalny sposób i to jak się starzeją zależy też w dużej mierze od nas.


Akcja "Pora na Psiego Seniora" - kilka starszych psów znalazło domy

1.02.2020, 10:24

Przez cały styczeń w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku trwała akcja "Pora na Psiego Seniora", która miała zachęcać do adopcji starszych psów. Jak podsumowuje placówka, sześciu psich seniorów znalazło domy.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok