Radio Białystok | Wiadomości | Nawet 5 lat więzienia grozi 28-latkowi podejrzanemu o podpalenie stodoły niedaleko Augustowa

Nawet 5 lat więzienia grozi 28-latkowi podejrzanemu o podpalenie stodoły niedaleko Augustowa

autor: Grzegorz Pilat

29.04.2020, 13:36, akt. 13:54

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o podpalenie stodoły w Pomianach niedaleko Augustowa. 28-letni mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut.

źródło: podlaska.policja.gov.pl
źródło: podlaska.policja.gov.pl

Rzecznik podlaskiej policji nadkom. Tomasz Krupa mówi, że dyżurny z augustowskiej komendy dostał informację o pożarze budynku w którym były bele siana i maszyny rolnicze.

- W czasie, gdy strażacy walczyli z ogniem, policjanci zauważyli mężczyznę, który przyglądał się pożarowi. Jego wygląd odpowiadał rysopisowi osoby opisywanej przez zgłaszającego pożar. Mundurowi natychmiast zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie dwie zapalniczki. Okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny. Wstępne badanie alkomatem wskazało, że jest nietrzeźwy – tłumaczy nadkom. Tomasz Krupa.

Okazało się, że zatrzymany 28-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pokrzywdzony oszacował straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pożar domu w gminie Czyżew - poszkodowana rodzina potrzebuje pomocy

29.04.2020, 07:39

Stracili dach nad głową i całe wyposażenie domu, ale udało im się uratować z pożaru. Wczesnym rankiem we wsi Czyżew - Sutki stanął w ogniu drewniany dom, w którym mieszkało pięć osób. Władze gminy już zapowiadają pomoc poszkodowanym.


Prokuratura Okręgowa w Białymstoku wszczęła śledztwo w sprawie pożaru w BPN

27.04.2020, 11:45

Okoliczności pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu ludzi oraz mieniu, ale też spowodowanie zniszczeń w przyrodzie w wielkich rozmiarach, w tym na terenie prawnie chronionym - taki jest kierunek śledztwa dotyczącego pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym.


Pożar nad Biebrzą opanowany, trwa dogaszanie, ale akcja się nie kończy [wideo, zdjęcia]

24.04.2020, 16:21

Pożar kilku tysięcy hektarów bagiennych łąk i lasu w Biebrzańskim Parku Narodowym mamy opanowany; trwa dogaszanie pogorzeliska i pojedynczych punktów, gdzie jeszcze jest ogień - poinformował w piątek (24.04) po południu komendant wojewódzki PSP w Białymstoku Jarosław Wendt.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok