Radio Białystok | Wiadomości | Pijany kierowca rzucał nożami w policjantów w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

Pijany kierowca rzucał nożami w policjantów w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

5.05.2020, 14:30, akt. 14:47

Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Białegostoku, który podczas kontroli drogowej zaatakował policjantów nożami. Do zdarzenia doszło na ulicy Kazimierza Wielkiego w Białymstoku - informuje rzecznik podlaskiej policji - nadkom. Tomasz Krupa.

Źródło: podlaska.policja.gov.pl
Źródło: podlaska.policja.gov.pl

Kierowca zaatakował policjantów nożami

Nożami rzucił w policjantów kierowca, który był kontrolowany w Białymstoku po tym, jak wyprzedził na przejściu dla pieszych inne auto. Okazało się, że mężczyzna był pijany i pod wpływem środków odurzających, do tego nie miał prawa jazdy.

Jak podał we wtorek (5.05) zespół prasowy podlaskiej policji, całe zdarzenie zaczęło się od kontroli drogowej 32-letniego kierowcy osobowego opla, który w Białymstoku na przejściu dla pieszych wyprzedzał inny pojazd.

Patrol od razu go zatrzymał, a mężczyzna przyznał, że nie ma prawa jazdy. Ponieważ funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu, nakazali wyłączyć silnik i wyjąć kluczyki ze stacyjki.Agresywnego kierowcę zatrzymali policjanci


Wtedy kierowca zaczął zachowywać się agresywnie, padły wyzwiska pod adresem policjantów. Kiedy przez okno ze swojej strony (tam stali funkcjonariusze) rzucił dwa noże, funkcjonariusze wyciągnęli go z auta i obezwładnili, wzywając też kolejny patrol.

Zatrzymany został też wstępnie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu; alkomat wskazał ponad pół promila. Również badanie na zawartość środków odurzających w organizmie dało wynik pozytywny.

Pies tropiący pomógł znaleźć w samochodzie (pod osłoną przy skrzyni biegów) porcję marihuany. Po sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnych systemach, potwierdziło się, że nie ma on uprawnień do kierowania; stracił je w tym roku za jazdę pod wpływem środków odurzających.

W związku z zachowaniem na drodze, grozi mu odpowiedzialność karna nie tylko za wykroczenie drogowe, złamanie zakazu jazdy i posiadanie narkotyków, ale też - w związku z incydentem z nożami - za czynną napaść na policjantów. Przy takich zarzutach grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rozbój z użyciem noża na białostockim Antoniuku

23.04.2020, 15:18

3 miesiące spędzą w areszcie dwaj młodzi białostoczanie za rozbój z użyciem noża. Jeden z napadniętych nastolatków został ugodzony kilkukrotnie. Na szczęście nic mu się nie stało. Do ataku doszło na białostockim osiedlu Antoniuk.


3 osoby oskarżone w sprawie związanej z agresją drogową - staną przed białostockim sądem

11.03.2020, 14:07

Trzy osoby staną przed białostockim sądem w związku z bójką, której tłem była agresja drogowa. Na ulicy wytworzył się korek, gdy z jednej z posesji wyjeżdżał samochód ciężarowy; doszło m.in. do ataku nożem, początkowo jednej osobie śledczy postawili zarzut usiłowania zabójstwa.


Areszt dla 20-latka podejrzanego o strzał z wiatrówki do innego kierowcy

22.08.2019, 11:37

Białostocki sąd rejonowy aresztował na 3 miesiące młodego mężczyznę, podejrzanego o to, że w czasie awantury na drodze strzelił do innego kierowcy z wiatrówki. Uwzględnił tym samym taki wniosek prokuratury - poinformował w czwartek (22.08) szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ Maciej Płoński.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


Bogdan Zając po meczu Jagiellonia - Zagłębie Lubin (0:1)
JAGIELLONIA
26.09.2020, 23:14, akt. 27.09.2020, 00:47

Bogdan Zając: to nie był nasz dobry mecz [wideo]Krajowe Uroczystości Świętego Izydora Oracza w Czyżewie, fot. Adam Dąbrowski
REGION
26.09.2020, 14:17, akt. 14:32

W Czyżewie zasadzono Dąb Izydora

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok