Radio Białystok | Wiadomości | Ośrodek dla seniorów chce zbudować w gminie Choroszcz Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei

Ośrodek dla seniorów chce zbudować w gminie Choroszcz Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei

autor: Laura Maksimowicz

7.05.2020, 18:25, akt. 18:55

Od lat wspiera osoby bezdomne, teraz białostockie Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei postanowiło zbudować ośrodek dla seniorów. Ma powstać w gminie Choroszcz.

Projekt nowego ośrodka w gminie Choroszcz dla najbardziej potrzebujących seniorów, źródło fot. Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei
Projekt nowego ośrodka w gminie Choroszcz dla najbardziej potrzebujących seniorów, źródło fot. Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei

Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei postanowiło wybudować ośrodek w gminie Chroszcz, w którym schronienie mogliby znaleźć najbardziej potrzebujący seniorzy. Oprócz Domu Pomocy Społecznej planowany jest też dom treningowy - mówi prezes stowarzyszenia Elżbieta Żukowska-Bubienko.

- W zeszłym roku kupiliśmy działkę blisko lasu, pod Białymstokiem. Tę działkę podzieliliśmy na dwie części: jedna część to będzie dom treningowy, a na drugiej części chcemy zbudować duży ośrodek dla tych najbiedniejszych osób - seniorów. W jednej części będzie to Dom Pomocy Społecznej, a w drugiej będzie to Schronisko z Usługami Opiekuńczymi - mówi Elżbieta Żukowska-Bubienko.


Pieniądze na zakup działki stowarzyszenie dostało z Narodowego Instytutu Wolności. Na razie Stowarzyszenie stara się własnymi siłami wykonywać drobne prace remontowe. Pomagają mu podopieczni noclegowni prowadzonej przez Stowarzyszenie. Chętni mogą również wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia.Prezes Elżbieta Żukowska-Bubienko dodaje, że koszty tej inwestycji są ogromne szacowane na 12 mln zł - dlatego potrzebne jest wsparcie.


- Koszt inwestycji to jest na tę chwilę ok. 12 mln. Chcemy, aby faktycznie standard był wysoki, ponieważ uważamy, że każda osoba, zwłaszcza starsza, jest godna warunków takich naprawdę dobrych. Chodzi o to, że i tak prowadzimy schronisko z usługami opiekuńczymi w Białymstoku i osoby bezdomne niestety umierają u nas. Chcemy zapewnić im także godne warunki odejścia - dodaje prezes Stowarzyszenia.


W ośrodku mają być wykorzystane nowoczesne technologie, które pozwolą jak najbardziej obniżyć koszty utrzymania. W placówce ma zamieszkać 80 osób, w tym 40 osób niesamodzielnych.

| red: wsz, lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trudna sytuacja bezdomnych - nie mają gdzie przejść kwarantanny

14.04.2020, 14:59

Bezdomni są szczególnie narażeni na zakażenie koronawirusem, a mimo to, mogą liczyć jedynie na pomoc organizacji pozarządowych.


Białostockie organizacje pomagające bezdomnym potrzebują żywności i środków do dezynfekcji

28.03.2020, 15:33

Brakuje żywności, środków do dezynfekcji i termometrów. Organizacje pozarządowe, które pomagają osobom w kryzysie bezdomności, znalazły się w bardzo trudnej sytuacji.


Sytuacja osób bezdomnych w czasie epidemii koronawirusa

26.03.2020, 18:39

Epidemia COVID-19 stanowi szczególne zagrożenie dla osób bezdomnych, które najczęściej są osobami w podeszłym wieku, często niedożywionymi oraz obciążonymi licznymi chorobami.


Zamiast wyrzucać, można podzielić się świątecznym jedzeniem z bezdomnymi

27.12.2019, 11:15

Jedzenie, które zostanie po świętach można przekazać potrzebującym.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
Poranek w Białymstoku 26 stycznia 2021 r., fot. Monika Kalicka
UWAGA!
26.01.2021, 05:27, akt. 06:20

Atak zimy w Podlaskiem [zdjęcia]
Intensywne opady śniegu w Białymstoku, fot. Monika Kalicka
POGODA
25.01.2021, 08:50, akt. 26.01.2021, 06:21

W Podlaskiem ciągle pada śnieg [zdjęcia, wideo]


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok